Masz taras? Pomyśl nad zakupem markizy

W zależności od tego, jak dane miejsce wygląda, można dobrać do niego odpowiednie zadaszenie, które będzie jednocześnie funkcjonalne i estetycznie ładne. W przypadku osób posiadających w swoim domu czy hotelu taras warto wybrać markizy, które od lat sprawdzają się jako zadaszenie tego rodzaju balkonu. W tym artykule skupiamy się właśnie na markizach – ich cechach i zaletach oraz rodzajach. Zapraszamy do lektury.

Czym są markizy?

markizyMarkiza jest formą zadaszenia przytwierdzaną do danego budynku i w ten sposób osłaniającą wybrany obszar. Jest to bardzo popularny sposób na zadaszanie, pozwalający na osłonięcie zarówno przestrzeni wokół sfery prywatnej, jak i w miejscach publicznych codziennego użytku. Tam, gdzie altany czy parasole się nie mieszczą lub nie pasują do danego wystroju, markiza jest znacznie łatwiejsza do dopasowania. Wszystko dzięki temu, że pod względem wielkości i kształtu jest to osłona niemal minimalistyczna, ładnie dopasowująca się do licznych zabudowań.
Ważną kwestią związaną z markizami jest ich duży wybór i różne sposoby montowania, dzięki którym można wybrać taki rodzaj, który może być demontowany, bądź taki, który zakładany jest raz. Najczęściej wybór ten podyktowany jest warunkami atmosferycznymi panującymi w danym obszarze i tym, czy w czasie danej pogody markiza jest w stanie przetrwać.

Cechy markiz

Z pewnością jedną z najważniejszych cech markiz jest ich uniwersalność. Warto je montować w naprawdę wielu miejscach i niezależnie od pory roku, ponieważ wszędzie wyglądają estetycznie i są niezastąpioną ochroną zarówno przed silnym słońcem, jak i opadami deszczu oraz śniegu. Na pewno są dużym udogodnieniem, na przykład, dla osób mających taras w domu czy też w hotelu bądź prowadzonej restauracji. Zamontowanie takiej markizy nie oznacza dużych kosztów, a dzięki niej przyjemnie spędza się czas na zewnątrz niezależnie od pogody.
Bardzo ważna jest również trwałość tego rodzaju zadaszenia. Zarówno ramiona, jak i sam materiał ochraniający są mocne i wykonane z odpowiednich materiałów. Na przykład wykorzystuje się do ich produkcji akryl lub poliester. Również sprężyny znajdujące się w markizach są mocne i pozwalają na swobodne dopasowywanie osłon do aktualnych potrzeb.

markiza przy restauracji

Dlaczego jeszcze warto wybrać markizy?

Znajdujące się na rynku markizy są nie tylko funkcjonalne i uniwersalne pod względem dopasowania się do warunków pogodowych i licznych typów budynków, lecz stanowią także piękną ozdobę. Właśnie dlatego markizy dostępne na rynku charakteryzują się bardzo różnymi wzorami i kolorami, a także różnią się między sobą drobnymi detalami, które wpływają na ogólny wygląd danego miejsca. Jeśli zależy Ci, aby markizy na Twoim tarasie były maksymalnie minimalistyczne i wtapiały się w kolorystykę oraz styl domu, możesz wybrać takie, które spełnią te wymagania bez problemu – wówczas na pewno sprawdzą się markizy jednokolorowe, pasujące do koloru budynku. Z kolei osobom, które chcą wyróżnić swoją kawiarnię czy sklep, z pewnością przypadną do gustu markizy w żywych kolorach, pasujących do całej kolorystyki danego lokalu. Do wyboru są również markizy w paski czy inne wzory, dlatego każdy jest w stanie znaleźć dokładnie to, czego szuka. Jest wiele rodzajów markiz, a różnią się one grubością, rozmiarem, kolorami, a także typem montażu. Każdy sklep oferuje inny wybór takich osłon, dlatego szukając wymarzonych modeli, warto zapytać o określone markizy bezpośrednio w sklepie, aby uzyskać dokładne informacje na temat danej oferty.


Szeroką ofertę markiz posiada firma Pamir.