Najlepsze miejsca na zimową sesję plenerową w Warszawie

Sesja w plenerze zimą może przynieść niezwykłe efekty w postaci wyjątkowych zdjęć. Ascetyczny, skromny pejzaż zimowych dni przyniesie niepowtarzalny obraz z białym śniegiem, mieniącym się w promieniach słońca. Sesja plenerowa zimą może być niezwykłą pamiątką na całe życie.

Zimowa plenerowa sesja w Warszawie

Zimowa plenerowa sesja w Warszawie może być oryginalnym prezentem. Stolica Polski jest niezwykłym miastem, którego trudna historia naznaczyła swoim piętnem, ale po bolesnych doświadczenia ostatniej wojny odrodziła się i stała nowoczesną, europejską metropolią. Miasto obfituje w wiele miejsc, które można wykorzystać na zimową sesję plenerową.

Stare Miasto na zimowa sesję plenerową w Warszawie

Jednym z miejsc, w których profesjonalne zdjęcia ślubne w Warszawie wyjdą naprawdę pięknie jest Stare Miasto, zrekonstruowane po zniszczeniach II wojny światowej. Niezwykle fotogenicznym miejscem jest plac Zamkowy z charakterystyczną Kolumną Zygmunta III Wazy, a także Zamek Królewski, dawna rezydencja książąt mazowieckich i królów Polski oraz siedziba władz dawnej Rzeczypospolitej z typowym dla tego obiektu elementem w postaci wieży zegarowej. Zdjęcia na tle tych niezwykle ważnych dla nas Polaków obiektów umożliwią pokazanie współczesności, która nieodmiennie łączy się z historią i z niej wyrasta. Dzięki pokazaniu na zdjęciach zderzenia historii ze współczesnością można uzyskać ciekawy efekt. Na Starym Mieście niezwykle interesującym miejsce jest warszawska Starówka, zachwycająca malowniczymi i kolorowym kamieniczkami. Ze względu na niezwykły ich urok i  atmosferę, przecinających ją wąskich uliczek, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To najstarszy plac stolicy, który zachwyca swoim pięknem. Jest niezwykłym miejscem Warszawy, bardzo chętnie odwiedzanym przez jej mieszkańców i turystów i niezwykle interesującym na sesję plenerową. W centralnym miejscu rynku znajduje się pomnik Syrenki, która jest godłem stolicy. Gnojna Góra na ulicy Brzozowej z tarasem widokowym, z którego widać przepiękną panoramę Wisły to kolejne miejsce idealne na sesje plenerową. Stare Miasto wraz z Traktem Królewskim szczególnie zimą może być wdzięcznym miejscem na sesję, ponieważ rozświetlone jest niezwykłą iluminacją. Wybierając miejsce na sesje plenerową zimą warto wziąć pod uwagę również niezwykłą ulicę Kozią z „mostem westchnień”, który łączy kamienice położone po obu stronach Wisły. Poza tym z kościoła świętej Anny roztacza się przepiękny widok Warszawę.

Łazienki Królewskie na zimową sesje plenerową

Łazienki Królewskie są najchętniej wybieranym miejscem na sesje plenerowe. Rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zachwyca swoim pięknem i klasycystyczną architekturą. Historyczne ogrody również zimą mogą się niezwykle pięknie prezentować na zdjęciach. Sesja na tle pereł europejskiej architektury, takich jak Stara Oranżeria, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, czy Biały Dom oraz malowniczo położony Amfiteatr może przynieść spektakularny efekt i być niezwykłą pamiątką na całe życie. W Starej Oranżerii tłem dla zdjęć mogą być rzeźby gipsowe, będące kopiami najsłynniejszych obiektów starożytnej kultury.

Profesjonalne zdjęcia ślubne Warszawa

Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej na zimową sesje plenerową

Jedyny w swoim rodzaju charakter nadają ogrodom egzotyczne rośliny i zabytkowe budynki, ponieważ powstał on w XVII wieku. Teren ten zajmuje 55 tysięcy metrów kwadratowych. Rośnie tutaj niemal sto gatunków drzew, w tym rodzime lipy, klony, topole, ale również tulipanowce, magnolie, metasekwoje, czy wiśnie japońskie. Zdjęcia zimą na tle bogatej roślinności ogrodów na pewno spełnią oczekiwania każdego wymagającego klienta. Wśród krzewów zachwycają rododendrony, datury, irgi i wiele innych, niezwykle oryginalnych i pięknych, które wzbudzą podziw na zdjęciach.

Warszawa posiada niezliczoną ilość niezwykłych miejsc, które można wykorzystać w trakcie zimowej sesji plenerowej.