Najlepsze pomysły na wykorzystanie sklejki brzozowej

Drewniane elementy w naszym domu mogą nadać pomieszczeniom rustykalny lub skandynawski design. Taki efekt uzyskamy poprzez wykorzystanie sklejki brzozowej. Jak można ją wykorzystać?
Sklejka jest materiałem coraz częściej wykorzystywanych nie tylko w domach mieszkalnych, ale i we wnętrzach restauracji, w hotelach oraz w niektórych siedzibach firm. Jej wygląd przypomina naturalne drewno – na sklejce znajduje się wzór słojów drewna. Materiał ten jest pozyskiwany z kilku cienkich płatów drewna (forniru), które są sklejane ze sobą poprzez prasę. Główną zaletą sklejki jest duża wytrzymałość, nawet w przypadku cienkich elementów. Ponadto sklejka brzozowa jest stabilna, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknymi wnętrzami przez wiele lat. Dodatkowo, sklejka jest giętka, przez co łatwo ją nanieść na wybrany element. Warto również dodać, że jej dużą zaletą jest szerokie zastosowanie. Sklejka jest idealną alternatywą dla miejsc, gdzie zastosowanie naturalnego drewna jest zbyt kosztowne lub niemożliwe czy niepraktyczne.

Jak wykorzystać sklejkę brzozową?

Pierwszym i najczęściej wykorzystywanym pomysłem jest umieszczenie sklejki na ścianie. Dzięki swojej stabilności, sklejka będzie się długo utrzymywać i nie zniszczy się tak szybko. Płyty ze sklejki można przymocować bezpośrednio do ściany lub do metalowej konstrukcji. Sklejka brzozowa, która znajduje się na ścianie, może optycznie powiększyć pomieszczenie i nadać mu delikatny, naturalny klimat. Sklejka brzozowa nie jest mocno usłojona, dlatego jej zastosowanie zapewni nam neutralny i delikatniejszy wzór drewna. Stosując sklejkę na ściany, należy pamiętać o tym, że w niektórych pomieszczeniach należy wybrać sklejkę wodoodporną. Takimi pomieszczeniami są łazienka i kuchnia. Sklejkę można dodatkowo utrwalić, malując ją lakierem. W ten sposób zabezpieczymy ją i nadamy jej lekki połysk.
Sklejka brzozowa jest idealnym materiałem, z którego możemy wykonać własnoręcznie meble. Delikatny i lekki materiał jest zarazem bardzo wytrzymały i prezencyjny. Sposób na wykonanie mebli ze sklejki możemy znaleźć w Internecie lub w magazynach poświęconych stolarce artystycznej. Jasne, delikatne meble będą oryginalnym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Styl, w jakim utrzymane są meble ze sklejki, bardzo przypomina skandynawski. Styl ten jest coraz bardziej popularny w Europie i nie tylko. Dzięki delikatności i jasnym barwom, jakie dominują, meble ze sklejki brzozowej mogą rozjaśnić pomieszczenie. Meble tego typu sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnie utrzymanych domach.

sklejka

Akcesoria ze sklejki brzozowej

Ozdoby i akcesoria, to kolejne elementy, jaki mogą zostać wykonane ze sklejki brzozowej. Ramka na zdjęcia, świecznik, wieszaki oraz stojak na biżuterię, to tylko niektóre z ciekawszych pomysłów wykorzystania sklejki. Warto dodać, że możliwe jest wykonanie wielu przedmiotów ze sklejki. Forniry mogą mieć różną grubość, a sama sklejka może składać się z konkretnej ilości warstw. Decydując się na wykorzystanie sklejki brzozowej, możemy wykonać z niej różne przedmioty. Delikatne ozdoby mogą wpasować się do jasnych pomieszczeń.
W przypadku sklejki brzozowej, jej wzór jest bardzo delikatny i subtelny. Wykorzystując ją, właśnie takie cechy nadamy naszym pomieszczeniom. Ze względu na uniwersalność sklejki brzozowej, można ją wykorzystać w pokoju dzieci, w jadalni, salonie i sypialni. Warto jednak zachować optymalną ilość w przypadku rozmieszczania sklejki. Ozdobienie mieszkania w wyszukany sposób wprowadzi do pomieszczeń ciepły, przytulny klimat.


Sklejkę brzozową zakupisz w sklepie Betulla.