Najmodniejsze oprawki okularowe w 2021 roku

Pamiętasz te czasy, kiedy osoby noszące okulary były wyśmiewane i przedrzeźniane? Na szczęście te czasy już dawno minęły. Obecnie nie ma wręcz innych znanych akcesoriów, które mogłyby tak podkreślić Twoją osobowość, styl mody i rysy twarzy lepiej niż okulary.

Trendsetterów w dziedzinie okularów jest bardzo wielu. Przyjrzyjmy się więc okularowym trendom, które będą najbardziej się liczyły w 2021 roku.

Najlepiej sprzedający się model w 2021 roku: okulary z metalową oprawką

Co powiesz na połączenie studenta i hipstera? Niezależnie od tego co robisz i skąd pochodzisz, okulary z metalową oprawką są hitem roku 2021. Chcesz klasyczne retro z metalowymi oprawkami? W takim razie wybierz okrągłą metalową ramkę. Chcesz być nieco bardziej trendy? Wybierz złoty metalowy Cat-Eye od Vogue lub metalowy Aviator od Polaroid.

Zaufaj nowym trendom: okulary bezramkowe i półramkowe

W przypadku okularów bezramkowych i półramkowych, filigranowość i finezja to podstawa. Rezygnując z oprawki i stosując niezwykle cienkie zauszniki, marki okularowe w 2021 roku sięgają po stary i nieco zapomniany, ale sprawdzony wzór. Niezależnie od tego, jaki masz kształt twarzy i jaki strój nosisz w tym sezonie, okulary bezramkowe i półramkowe od Max Mara czy David Beckham doskonale wkomponują się w każdy strój.

Szczecin oprawki-okulary

Debiut tego sezonu: okulary przezroczyste lub z przezroczystym brzegiem

Jednym z trendów w okularach, któremu w tym roku prawie nikt nie może się oprzeć, są okulary z przezroczystymi oprawkami. W tym roku kilka marek oferuje tego typu oryginalne oprawki, dodając subtelny oraz elegancki akcent do Twojego stroju. Jeśli lubisz stonowane rozwiązania, wybierz przezroczystą prostokątną oprawkę, na przykład Michaela Korsa lub odważ się wypróbować przezroczystą oprawkę typu kocie oko z odrobiną złota od Marca Jabobsa.

Oprawki oversize, geometryczne oraz z… żółwiowym nadrukiem

Podobnie w przypadku okularów przeciwsłonecznych, tegoroczne okularowe trendy idą w kierunku przyciągania wzroku, czerpiąc z kształtów i kolorów. Najpopularniejsze są obecnie bez wątpienia trzy wzory: oversize, geometryczny i żółw. Niech w tym sezonie nie zabraknie Ci odwagi, ponieważ im większe i bardziej efektywne oprawki, tym lepiej!

Okulary oversize, czasami nazywane również okularami ekspresyjnymi, są zazwyczaj dostępne w kształcie kociego oka, w odważnych kolorach lub z dużą oprawką. Popularne w tym roku geometryczne kształty to sześciokąty lub ośmiokąty, a szczególnie mile widziane w kolorze złotym, srebrnym i czarnym.

O wzorze skorupy żółwia, który jest hitem w zasadzie we wszystkich możliwych kolorach, a nie tylko w oryginalnym brązowym, nie trzeba wiele mówić. Może dasz się w tym sezonie namówić na żółwiową oprawkę w kolorze czarnym, w neutralnych kolorach, takich jak biały lub nude, lub we wzorzystych kolorach?

Zerówki nadal modne

Coraz częściej widujemy ludzi noszących okulary, ale czy to oznacza, że z roku na rok coraz więcej osób i to młodych ma problemy ze wzrokiem? Tak nie jest. Coraz więcej osób wybiera okulary lub po prostu oprawki jako modny dodatek, który ma podkreślić ich cechy osobowości.

Używanie okularów bez zaleceń lekarskich staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi, ponieważ coraz więcej osób używa okularów jako uzupełnienie. W okularach nasz wygląd zmienia się diametralnie, a obecnie na rynku możemy znaleźć szeroki wachlarz propozycji modeli oprawek o różnych kolorach, kształtach i stylach pasujących do każdego typu urody.