Najpopularniejsze języki do nauki w 2019 roku

Biegła znajomość języków obcych to ceniona umiejętność. Z roku na rok zmieniają się trendy i popularność języków zmienia się.

Nauka języków obcych – co nam daje?

Języki obce w CV znacznie je urozmaica. Znając konkretne języki w mowie i w piśmie, mamy większe szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Język obcy pozwala nam na zdobywanie zagranicznych kontrahentów i partnerów oraz utrzymywanie z nimi kontaktów biznesowych. Posługiwanie się co najmniej jednym językiem obcym jest sporym ułatwieniem, jeśli naszą pasją jest podróżowanie. W każdym kraju mieszkańcy posługują się innym językiem. Warto więc, wybierając się do jednego z nich, opanować podstawowe zwroty, by móc poradzić sobie na wyjeździe.

Jakie języki wybrać?

Warto pamiętać, że im więcej języków potrafimy, tym lepiej. Jednak cała umiejętność nie opiera się na słabych umiejętnościach. Języków należy uczyć się systematycznie, by dać radę porozumieć się z mieszkańcami innego kraju. Warto zauważyć, że posługiwanie się językami obcymi zapewnia nam nie tylko możliwość rozwoju zawodowego. Jest to oczywiście jeden z najbardziej zrozumiałych powodów, dla których tak duża liczba osób uczęszcza na zajęcia do szkół językowych.

Na naukę jakich języków najlepiej jest się zdecydować? Które z nich mogą zapewnić nam najlepsze perspektywy?

Najpopularniejsze języki na świecie

Język angielski

Jeszcze kilkanaście lat temu, największy nacisk kładło się na naukę języka angielskiego. Obecnie jest to język obcy, który cieszy się największą popularnością w największej liczbie krajów. Dziś jednak warto rozpocząć naukę tych języków, które w przyszłości mogą dać nam większe perspektywy. Biorąc pod uwagę jego popularność i powszechne zastosowanie, język angielski jest praktycznie traktowany jako obowiązkowy język obcy, który trzeba umieć.

nauka języków obcych

Język niemiecki

W przypadku języka niemieckiego, należy przypomnieć, iż zajmuje on drugie miejsce pod względem popularności w Europie, a trzecie na świecie. Znajomość tego języka jest bardzo cenna. Od wielu lat, w szkołach ponownie naucza się tego języka. W Polsce, władanie tym językiem jest szczególnie popularne, ze względu na ilość emigrantów polskich w Niemczech. Trzeba pamiętać jednak o tym, że języka niemieckiego używa się także w innych krajach (Liechtenstein, Szwajcaria i Austria). Firmy z wszystkich niemieckojęzycznych krajów mają swoje oddziały w Polsce.

Język hiszpański

Ten język jest przydatny szczególnie w handlu. Wiele jest krajów, w którym mieszkańcy posługują się tym językiem na co dzień. Warto zapisać się na kurs hiszpańskiego w 2019 roku, by urozmaicić swoje CV i dać sobie szansę na przyszłościowe zatrudnienie.

Wzrastająca popularność mniej znanych języków

Język chiński

W Polsce, coraz więcej firm współpracuje z potęgą gospodarczą, jaką są Chiny. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż język chiński jest jednym z trudniejszych do nauczenia się. Nie znaczy to, że przyswojenie tego języka jest niemożliwe. Na naukę języka chińskiego trzeba poświęcić więcej czasu i bardziej się do niego przyłożyć. Umiejętność posługiwania się tym językiem poszerza nasze perspektywy. Jeśli potrafimy posługiwać się językiem chińskim biegle zarówno w mowie, jak i w piśmie, możemy rozpocząć pracę w jednej z chińskich firm z oddziałem w Polsce.

Język rosyjski

Z Rosją sąsiadujemy bezpośrednio, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego warto się uczyć tego języka. Rosja jest potęgą i jej rola na świecie jest szczególnie znacząca. Władając językiem rosyjskim, mamy szanse nie tylko na zdobycie zatrudnienia i możliwość porozumienia się z Rosjanami. Jeśli umiemy czytać i pisać cyrylicą oraz posługiwać się rosyjskim w mowie, możemy zdobyć cenne znajomości. Dodatkowo, nasza umiejętność będzie cenna dla pracodawców, co pozwoli nam szybciej znaleźć dobrze płatną pracę.

Znajomość rzadkich języków obcych

Trzeba pamiętać o tym, że znajomość każdego języka w stopniu komunikatywnym jest ceniona. Znając język węgierski, portugalski lub norweski, zyskujemy przewagę nad innymi kandydatami na rynku pracy. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że od kilku lat zachodzą niewielkie zmiany na rynku światowym pod względem popularności języków. Powyżej wymienione języki obce to te, których warto się zacząć uczyć w bieżącym roku. Do nauki języków obcych warto wybrać profesjonalną szkołę językową, w której lektorzy oraz native speakerzy doskonale przekażą nam wiedzę. Jedną z takich szkół jest między innymi Yellow z Wrocławia.