Najpopularniejsze zwroty w języku hiszpańskim – poradnik na wakacje

Hiszpania jest przepięknym krajem, który bardzo chętnie odwiedzany jest przez polaków w okresie wakacyjno-urlopowym. Madryt, Barcelona, Walencja oraz inne miasta każdego roku przyciągają setki turystów z naszego kraju, którzy marzą o zwiedzeniu wyjątkowych zabytków i rozkoszowaniu się przepiękną pogodą oraz romantycznym klimatem tego miejsca. Wakacje na pewno będą o wiele bardziej udane, jeśli przed wyjazdem nauczysz się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Jakie mogą Ci się najbardziej przydać? Podpowiadamy!  

Podstawowe zwroty kluczem do sukcesu

Hiszpania to piękny kraj o bardzo zróżnicowanych terenach i licznych zabytkach, które przyciągają każdego roku wielu turystów z całego świata, w tym również z Polski. Kraj jest uważany za bardzo romantyczny, dlatego idealnie nadaje się na podróże dla zakochanych, którzy chcą odpocząć od codziennych obowiązków tylko we dwoje i cieszyć się wyjątkowym klimatem Barcelony czy Madrytu. Te miasta to także idealne miejsca na wyjazd dla fanów piłki nożnej, bo to właśnie w nich swoje siedziby mają dwa najpopularniejsze kluby piłkarskie, czyli FC Barcelona oraz Real Madryt. Miłośnicy tego sportu oraz fajni któregoś z tych zespołów mogą w Hiszpanii wybrać się na stadion i przez moment być bliżej miejsca, w którym często przebywają ich idole.

Wybierając się do Hiszpanii na wakacje, nie musisz obawiać się, że nie dogadasz się z miejscowymi osobami po angielsku. W większości restauracji, miejsc z pamiątkami oraz w hotelach i innych apartamentach znajdziesz osoby, które znają przynajmniej podstawy tego języka, co umożliwia sprawną komunikację. Jednak mimo wszystko warto przed wyjazdem zapoznać się z najpopularniejszymi zwrotami w języku hiszpańkim, które umożliwią przywitanie się i pożegnanie, podziękowanie lub poproszenie o coś, a także wymianę podstawowych informacji, takich jak imię czy kraj pochodzenia.

nauka hiszpańskiego

Nie musisz się obawiać, że przed wyjazdem na wakacje powinieneś zapisać się na profesjonalny kurs języka hiszpańskiego, który często nie należy do najtańszych inwestycji, a ponadto proces poznawania języka jest czasochłonny. W poznaniu podstawowych zwrotów na pewno pomogą Ci rozmówki polsko-hiszpańskie. Możesz nabyć je w formie płyty z dołączoną do nich książką, najczęściej w formacie kieszonkowym. Dzięki temu można z nich uczyć się w każdym momencie, na przykład podczas podróży tramwajem. Niewielki format umożliwia również łatwe zabranie książeczki ze sobą na wakacje.

Rozmowa z mieszkańcami najlepszą formą nauki

Podczas wakacji, jeśli przed wyjazdem poznasz podstawy komunikowania się w języku hiszpańskim, możesz sporo się nauczyć. Większość profesjonalnych lektorów i tłumaczy zgodnie twierdzi, że nauka języka na ulicy, podczas rozmowy z osobami miejscowymi jest najlepszą formą na poznawanie języka i przyswajanie nowych zwrotów oraz słów. Jeśli sam złapiesz podstawy w domowym zaciszu, to później o wiele łatwiej będzie Ci się nauczyć czegoś nowego i wykorzystać wyjazd dodatkowo na naukę nowego języka, który na pewno przyda Ci się również podczas innych wyjazdów.

Hiszpański to język, który jest bardzo popularny na całym świecie. Używany jest między innymi przez mieszkańców Kuby, Salwadoru, Urugwaju, Kolumbii, Panamy i wielu, wielu innych krajów na całym świecie. Dlatego, jeśli masz okazję poznać jego podstawy i przyswoić przydatne na co dzień zwroty i słówka, to ta wiedza na pewno przyda Ci się podczas przyszłych podróży. Ponadto podczas nauki podstaw przed wyjazdem możesz złapać bakcyla i po powrocie zapisać się na profesjonalny kurs, aby w pełni poznać ten wyjątkowy język.


Potrzebujesz tłumaczenia na lub z języka hiszpańskiego – sprawdź tlumaczenia.wroc.pl