Nie narażaj swojego fortepianu – Czyli dlaczego warto zaufać profesjonalnej firmie transportowej

Każdy muzyk oraz osoba zajmująca się instrumentami wie, jak ważne jest odpowiednie utrzymanie i opieka nad każdym instrumentem. W przypadku fortepianów sporym wyzwaniem jest przenoszenie ich ze względu na ich wagę. W tym artykule podkreślamy, jak ważne jest powierzenie przeniesienia fortepianu profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie oraz która może pochwalić się sprawdzonymi metodami przenoszenia tego ciężkiego instrumentu.

Specyfika fortepianu

Kiedy pojawia się potrzeba przewiezienia fortepianu z jednego miejsca do drugiego, nie zawsze wiadomo, jak to zrobić. Na pewno warto wtedy od razu zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Dlaczego? Z kilku bardzo ważnych powodów. Po pierwsze, warto pamiętać, że fortepian to instrument ogromny i składający się z wielu części. Podczas przenoszenia go istnieje ryzyko zniszczenia poszczególnych elementów, jeśli nie zostanie utrzymana odpowiednia równowaga. Nawet jeśli ktoś dobrze zna budowę fortepianu, bo ćwiczy na nim codziennie, nie jest w stanie zapanować nad takim instrumentem podczas przenoszenia, ponieważ wówczas poszczególne części nie leżą spokojnie w jednym miejscu.

Fachowe ekipy znają się na fortepianach, a co więcej – na bardzo różnych fortepianach. Poszczególne modele mają specyficzne cechy ze względu na to, kiedy były produkowane lub gdzie zostały złożone. Firma transportowa zajmująca się przewozem fortepianów to specjaliści, którzy najpierw dokładnie przyglądają się budowie fortepianu, aby przenieść go we właściwy sposób.

Bezpieczeństwo instrumentu

Przewóz fortepianu wymaga jak najlepszego rozeznania w kwestii budowy instrumentów, ponieważ pozwala to na przeniesienie i przewiezienie ich w bezpieczny sposób. Co więcej, profesjonalne firmy dysponują odpowiednimi materiałami i urządzeniami, które pozwalają w jak najlepszy sposób zabezpieczyć dany instrument. Chodzi tutaj o specjalnie do tego przeznaczone pasy, dzięki którym przenoszenie jest bezpieczne dla instrumentu i wygodne dla osób, które się tym zajmują.

Doświadczenie firm przewozowych jest nie do przecenienia. Osoby, które się tym nie zajmują, często odkrywają, jak kiepską podjęli decyzję, próbując przenosić samemu ciężkie sprzęty, meble czy właśnie instrumenty. Czasami okazuje się, że po przeniesieniu danego przedmiotu przez korytarze czy klatki schodowe, nie da się zmieścić go w drzwiach wejściowych budynku. Powoduje to mnóstwo kłopotów dla innych mieszkańców, a często takie operacje skutkują również wieloma zniszczeniami przenoszonych przedmiotów.

Profesjonalny przewóz

Warto pamiętać, że zatrudnienie profesjonalnej firmy do przewożenia fortepianu oznacza nie tylko samo przewiezienie. Najpierw trzeba fortepian przetransportować z miejsca,  którym obecnie stoi do pojazdu, co wymaga ogromnej siły i sprawdzonych metod. Nie warto próbować robić tego na własną rękę z pomocą losowych znajomych i rodziny. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich zdrowie. Fortepian to instrument bardzo ciężki, dlatego osoba niedoświadczona w takim transporcie nie wie, ile osób powinno dany model przenosić. Co więcej, żaden amator nie jest przygotowany na używanie takiej ilości siły, co może się skończyć wieloma kontuzjami i wypadkami.

Osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób przenieść instrument i nie posiadają niezbędnych do tego narzędzi, nie są w stanie dobrze takiego przenoszenia zaplanować. Oznacza to, że kiedy równowaga zostanie zachwiana, instrument może spaść na któregoś z przenoszących i wówczas nie tylko zostanie zniszczony, ale przede wszystkim zdrowie lub życie ludzi zostanie zagrożone. Profesjonalna firma zna odpowiednie metody i potrafi przenieść ciężki fortepian z zachowaniem środków ostrożności i z uważnością.