Praca dla lekarza za granicą – jak ją zdobyć?

W Internecie możemy natknąć się na wiele ogłoszeń związanych z pracą dla lekarza lub pielęgniarki w zagranicznym szpitalu. Takich ofert jest ostatnimi czasy coraz więcej – dużo młodych osób wyjeżdża do innych krajów w celu poszukiwania pracy. Ogłoszenia o pracy za granicą pojawiają się przede wszystkim w Internecie na najpopularniejszych portalach społecznościowych. Gwarantuje to bowiem największy zasięg odbiorców. Polscy lekarze chętnie korzystają z możliwości, jakie dają im zagraniczne firmy. Jest to ściśle związane z warunkami jaki panują w polskich szpitalach. W różnego rodzaju ogłoszeniach o pracy dla lekarza za granicą wyszczególnione są dodatkowe opcje przygotowujące do pracy – przede wszystkim są to kursy językowe. Szpitale często zaopatrują w fachową literaturę, pomagają z wypełnieniem wszystkich dokumentów czy ze zdobyciem pozwolenia na wykonywanie zawodu poza granicami ojczyzny.

Dlaczego zagraniczne szpitale chcą zatrudniać polskich lekarzy?

W Europie znane są realia innych państw. Wiele państw oferuje godziwą pracę w szpitalach i przychodniach dla lekarzy polskich, ponieważ w takim środowisku wiadome jest jak wygląda organizacja polskich szpitali. Ponadto nietrudno zauważyć, że Polacy często migrują do innych krajów w celu poszukiwania lepszej pracy.

Dlatego właśnie tak wiele ofert możemy przeglądać na stronach internetowych. Według opisów wielu lekarzy pracujących za granicą, w szpitalach pracuje wielu Polaków, ale często też można spotkać osoby będące innej narodowości.

Ponadto, w każdym szpitalu brakuje lekarzy, a atrakcyjna oferta pracy jaką zapewniają nam agencje, zachęca polskich lekarzy do skorzystania właśnie z ich oferty. Korzyści z takiej współpracy można zauważyć w przypadku obu stron. Zagraniczne szpitale korzystają na tym, bo mają dobrych i sumiennych pracowników, a lekarze mają atrakcyjne stawki oraz godziwe warunki zatrudnienia.

Jak zdobyć dobrą pracę w szpitalu za granicą?

Trudno powiedzieć czy każdy lekarz/student medycyny może liczyć na zatrudnienie w norweskim czy angielskim szpitalu. Ważne są umiejętności danej osoby, wyniki pracy lub stopień uzyskany za pracę magisterską. Studenci medycyny często mogą uczestniczyć w konferencjach lekarzy, którzy reprezentują zagraniczne szpitale i opowiadają o możliwościach, jakie niesie praca w szpitalu za granicą. Często na konferencjach rozdawane są ankiety do wypełnienia, lub możliwość zostawienia danych, by uzyskać więcej informacji na ten temat.

Lekarze również mają szansę na rozwój poza granicami kraju. Oprócz ogłoszeń zamieszczonych w Internecie, mogą oni korzystać z licznych sympozjów, konferencji lub delegacji. Kontakty takie mogą pozwolić nam na zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności. Wielu lekarzy otrzymuje kontrakty, dzięki którym wyjeżdża za granicę na określony czas. Zawsze lekarz na kontrakcie może pozostać w danym kraju.

Praca medyczna

Rozpoczęcie a kontynuowanie kariery

Możemy podjąć się pracy  w zagranicznym szpitalu zarówno jako początkujący lekarze, jak i ci którzy swój zawód wykonują z powodzeniem od kilku/wielu lat. Co prawda, cenieni są przede wszystkim wybitni specjaliści, jednak każdy lekarz musi się nauczyć wszystkiego od podstaw. W każdym szpitalu brakuje lekarzy, dlatego tak często możemy natknąć się na ogłoszenia o pracy w Internecie. Rozpoczęcie kariery w całkowicie obcym miejscu może przyczynić się do uzyskania przez nas największego doświadczenia. W takiej sytuacji jesteśmy rzucani na głęboką wodę, dzięki czemu bardzo szybko nauczymy się wszystkiego. Natomiast kontynuowanie pracy lekarza za granicą jest często szansą na rozwinięcie swoich umiejętności.


Poznaj więcej informacji na temat pracy dla lekarzy, znajdź oferty w Norwegii, Szwecji, Danii, Francji czy Wielkiej Brytanii, odwiedź stronę partnera: http://www.paragona.com/pl/strona-glowna