Przyciemnianie szyb samochodowych – samodzielnie czy z pomocą firmy?

Przyciemnianie szyb w samochodzie posiada wiele zalet. Pozwala nam osłonić się przed okiem przechodniów, ale co najważniejsze — zabezpieczyć przed światłem słonecznym. Bardzo duża część wypadków samochodowych następuje na skutek oślepienia przez słońce. To częste, nieszczęśliwe zdarzenie prowadzi do katastrof drogowych. Dlatego warto zastanowić się nad przyciemnieniem szyb w naszym samochodzie. Możemy samodzielnie zakupić naklejkę i przyciemnienia szyb dokonać na własną rękę lub udać się do firmy, która zrobi to dla nas w sposób profesjonalny.

Samodzielne przyciemnianie szyb

Przyciemniając szyby warto zwrócić uwagę na fabryczny poziom ich przyciemnienia. Kwestia zmniejszenia przepuszczalności światła została w polskim prawie dokładnie określona procentowo. Tak więc aby przyciemnić samodzielnie szybę, powinniśmy przed zakupem folii dokonać pomiaru naszej szyby, by dowiedzieć się, z jakiego materiału powinniśmy skorzystać. Kolejnym krokiem do przyciemnienia szyby jest przygotowanie powierzchni do nałożenia naklejki.

Powinna zostać w pełni odpylona i odtłuszczona. Najczęściej amatorzy w tym momencie popełniają najwięcej błędów — nie przygotowując odpowiednio powierzchni. Kolejnym krokiem będzie nałożenie naklejki bez pozostawienia bąbli powietrza oraz równe jej przycięcie.

Przyciemnianie szyb w serwisie

By przyciemnić szybę — warto udać się do serwisu, w którym przyciemnieniem zajmie się profesjonalista. Serwisy dają gwarancję na przyciemnione szyby oraz mamy pewność, że przyciemnienie zostanie dokonane właściwie — to znaczy bez bąbli i odchodzącej folii. Wizyta w serwisie zacznie się od umówienia do jakiego stopnia chcemy przyciemnić szybę oraz z jakiej folii skorzystać. Warto wybrać folię wyższej jakości, która zapewni nam wysoki komfort.

przyciemnianie szyb

W końcu przyciemnienie szyb to jednorazowy zabieg, a z jego efektów korzystać będziemy przez długi czas. Serwis posiada specjalny warsztat, w którym bez problemu będzie mógł w sterylnych warunkach zamontować folię, tak by pył i tłuszcz nie dostały się pod naklejkę. Serwisy posiadają też profesjonalny sprzęt do przycinania folii. Dzięki niemu i doświadczeniu osób zajmujących się przyciemnianiem szyb — uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt.

Na jakie różnice warto zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad tym, czy szyby chcemy przyciemnić w serwisie czy samodzielnie — warto wziąć pod uwagę kilka faktów. Pomiędzy domową próbą przyciemnienia szyby a wykonaniem tego przez zawodowca istnieje kilka różnic. Pierwszą z nich jest to, że specjalista ma dostęp do lepszych folii w niższych cenach, dlatego skorzysta z lepszego materiału, niż ten do której mamy dostęp osobiście.

Specjalistyczne warsztaty, zajmujące się przyciemnianiem szyb — posiadają sprzęt, który nie tylko pozwoli przygotować odpowiednio powierzchnię, ale też zamontować folię bez pozostawiania na jej powierzchni nierówności i bąbli. To bardzo istotna cecha i efekt, który jest praktycznie nie do osiągnięcia przez amatora. Przyciemniając szyby samodzielnie stracimy też wiele czasu i najprawdopodobniej efekt zabiegu będzie niskiej jakości. Wykonując taką czynność po raz pierwszy z pewnością narazimy się na błędy, których ceną będzie estetyka pojazdu.

Wybierając sposób, w jaki przyciemnimy szyby w naszym pojeździe — warto przemyśleć, czy aby na pewno chcemy wykonywać ten proces na własną rękę. Amatorskie przyciemnianie szyb niesie za sobą ryzyko nieestetycznych bąbli i odchodzącej folii. Oddając samochodów do profesjonalnego zakładu — zaoszczędzimy pieniądze i będziemy mieć pewność, że nasze szyby zostaną przyciemnione skutecznie i w estetyczny sposób, co jest zdecydowanie cennym walorem i oczekiwanym przez nas efektem.