Sprzęt rehabilitacyjny – kupić czy wypożyczyć?

Sytuacje losowe zmuszają nas niekiedy do zaopatrzenia się w sprzęt rehabilitacyjny. Na rynku istnieje wiele modeli zarówno ortez, jak i wózków czy łóżek rehabilitacyjnych. Jednak ich zakup bywa bardzo kosztowny, dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem sprzętu z wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Zastanówmy się nad walorami obu opcji.

Kupno sprzętu rehabilitacyjnego

Decydując się na kupno własnego sprzętu rehabilitacyjnego powinniśmy najpierw rozeznać się nad możliwościami modeli dostępnych na rynku. Pamiętajmy, że kupując niskiej jakości ortezę — nie mamy gwarancji jej rehabilitacyjnych właściwości. Dlatego lepiej jest zainwestować w atestowany sprzęt, który spełnia wszystkie wymogi i będzie spełniał swoje zadanie. Koszty w zależności od rodzaju sprzętu różnią się. Niestety trzeba przygotować się w każdym przypadku na wysokie koszty. Oczywiście kupno własnego sprzętu rehabilitacyjnego może okazać się opłacalne, kiedy  będziemy zmuszeni korzystać z niego przez kilka lat. Na krótsze okresy lepiej jest go jednak wynająć.

wypożyczalnia sprzętu medycznego
fot.: rehabi-rehabi.pl

Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnie sprzętu medycznego korzystają z wysokiej jakości sprzętu. Dzięki temu mamy pewność, że przykładowo wózek inwalidzki, który wypożyczymy, będzie bezpieczny i funkcjonalny. W przypadku wypożyczenia sprzętu nie trzeba się też martwić o jego serwisowanie i konserwację, ponieważ tym zajmują się dla nas serwisanci. Tak więc wypożyczając sprzęt rehabilitacyjny możemy znacząco zredukować koszty własne.

Rozglądając się za wypożyczeniem sprzętu warto zajrzeć na strony takie jak Rehabi-Rehabi.pl, które proponują swoim klientom szeroki asortyment wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego. Możemy znaleźć zarówno łóżka rehabilitacyjne, jak i wózki inwalidzkie oraz ortezy, a nawet koncentrator tlenu marki Philips.

Wielką zaletą jest niski zryczałtowany koszt wynajmu sprzętu. Szczególnie opłaca się wynajem sprzętu, z którego korzystać będziemy przez krótszy okres. Możemy wówczas zaoszczędzić czas i pieniądze na jego konserwacji, a sama cena sprzętu ograniczy się tylko do wybranych miesięcy, w których ze sprzętu będziemy korzystać.

Decydując się na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego powinniśmy zastanowić się — na jaki okres potrzebujemy go do użytku. Najczęściej okazuje się, że kupno jest nieopłacalne — kosztowne, a sprzęt po kilku miesiącach będzie kolejnym zbędnym przedmiotem. W dodatku osoba, która dotychczas nie miała kontaktu z takim rodzajem sprzętu, trudno będzie wybrać najlepsze modele. Tak by służyły jak najdłużej i okazały się najwygodniejszym rozwiązaniem.

wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego
fot.: rehabi-rehabi.pl

Warto wówczas zgłosić się do wypożyczalni. W wypożyczalniach pracują specjaliści, którzy sprzęt medyczny znają doskonale. Są nie tylko rozeznani w markach, ale też w częściach samego sprzętu, bo na co dzień zajmują się też jego konserwacją i serwisowaniem.

Specjaliści do wypożyczalni dobierają sprzęt najwyższej jakości, który posłuży prze wiele lat i okaże się niezawodny. Dlatego decydując się na  wypożyczenie na przykład wózka inwalidzkiego, możemy być pewni, że specjaliście wybrali najmniej awaryjny model, który jest wygodny i funkcjonalny.

W dodatku nie musimy przejmować się transportem takiego wózka do i z domu, ponieważ serwis zajmie się tym za nas. Oprócz dowozu moglibyśmy martwić się takimi rzeczami, jak instalacja sprzętu rehabilitacyjnego w domu — na przykład łóżka rehabilitacyjnego. Tu również z pomocą przyjdą nam serwisanci z wypożyczalni, którzy wszystko zrobią za nas. Po zamontowaniu ekipa dostarczająca nam sprzęt —- przeszkoli nas też z prawidłowego z niego korzystania. pozostanie nam jedynie swobodne korzystanie z wypożyczonego sprzętu.