Superfood – czym jest?

Superfood jest to lista produktów, uchodzących za najzdrowsze i naturalne. Nieprzetworzone w jakikolwiek sposób produkty dostaną się na listę, nawet jeśli nie mają nadzwyczajnych składników spożywczych. Lista ta jest tak naprawdę nieskończona, zawierająca w sobie produkty z każdego zakątka świata.

Co zyskamy dzięki superfood?

Dzięki liście superfood możemy dowiedzieć się, jakie składniki możemy dobrać do swojej diety oraz co ze sobą połączyć oraz co gdzie zdobyć. Możemy się również dowiedzieć wszystkiego na temat właściwości takich produktów. Korzystając z listy superfood, zaczniemy wreszcie wdrażać coraz więcej bogatych w różne witaminy produktów, które nie tylko pomogą nam schudnąć, poprawić wygląd, lecz przede wszystkim wzmocnić nasz organizm.

dieta-superfood
Źródło: ppc1337/Flickr.com

Jakie produkty szczególnie zasługują na to miano?

Jest mnóstwo różnych produktów uchodzących za bardzo zdrowe, o których nie mamy zielonego pojęcia.

Superfood jako zbiór wszystkich tych zdrowych owoców, warzyw, ziaren czy liści może nam bardzo pomóc w organizowaniu naszej diety.

Urozmaicenie już niezwykłej diety przyjdzie nam bardzo szybko i będzie miało korzystny wpływ na nasz organizm. Na takiej liście znajdą się na pewno kiełki, kasza jaglana, czosnek, siemię lniane, płatki amarantusa, ziarna chia czy orzechy kakaowca, fasola Pinto, wszelkie rodzaje naturalnych warzyw, owoców, ziaren, oliwa z oliwek i wiele innych.

Każdy z produktów z listy superfood ma swoje niepowtarzalne właściwości i zastosowania, które można łączyć z innymi produktami. Jednym z przykładowych mogą być płatki amarantusa lub siemię lniane.

Superfood – dobry chwyt marketingowy?

Według wielu osób superfood ma tylko zachęcić potencjalnych klientów do zakupu produktów firmy, której opakowania  oznaczone są specjalnym znakiem superfood. Jest to doskonały chwyt marketingowy, doskonale wpasowujący się w nasze czasy. Od pewnego czasu bardzo sławne są wszelkie pojęcia na temat zdrowego odżywiania, diety bezglutenowej, mniejszego dodatku cukru, soli niskosodowej, czy jakichkolwiek zagranicznych roślin czy owoców, które mają poprawić funkcjonowanie naszego organizmu o sto procent. Nie do końca można ślepo wierzyć we wszystko na temat zdrowego odżywiania, ponieważ teraz panuje na to moda, wśród ery McDonaldów, zamawiania pizzy przez Internet czy wszelakich ‘’gotowców’’. Wszyscy chcą odżywiać się zdrowo i być fit. Jednak należy korzystać z odpowiedniego źródła informacji, żeby uzyskać najbardziej potrzebną i faktycznie prawdziwą wiedzę.

Superfood potrzebny w XXI wieku

W naszych czasach potrzebne są wszelkie wiadomości i wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania. Jest to konieczne, dlatego, że większość ludzi nie dba o swój organizm w odpowiednim stopniu. Mając dostęp do dosłownie wszystkiego, zwłaszcza w Internecie – możemy zamówić, kupić, zjeść wszystko, czego tylko sobie zażyczymy. Superfood, detoks, dieta pudełkowa czy różnorodne egzotyczne produkty, które dodajemy do naszej diety – posiadanie wiedzy na wszystkie te tematy powinno nam pozwolić na polepszenie jakości naszego życia poprzez odżywianie się.