Suszarka do rąk kieszeniowa – czy warto zainwestować w ten rodzaj suszarki automatycznej do rąk?

Suszarki kieszeniowe obecnie możemy spotkać coraz częściej. Nic dziwnego, w porównaniu do tradycyjnych suszarek, suszarki kieszeniowe posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są one chętnie montowane w łazienkach w wielu miejscach. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Dlaczego suszarki kieszeniowe cieszą się taką popularnością?

Jak działają suszarki kieszeniowe?

Działanie suszarek kieszeniowych jest dość proste, a ich obsługa całkowicie intuicyjna. Wkładając ręce do kieszeni uruchamiamy czujniki zamontowane wewnątrz maszyny. Czujniki te uruchamiają suszarkę, a podmuch powietrza suszy nasze dłonie. Moc suszarki może wahać się w przedziale od 1400-2000W, jednak obecnie na rynku możemy zakupić  nowocześniejsze modele o mocy 1000W. Jednym z takich modeli jest prezentowany niżej model suszarki R1.1. marki EcoUse. Dzięki przemyślanej konstrukcji, suszarki te nie rozchlapują wody znajdującej się na dłoniach. Po wyjęciu dłoni, suszarki kieszeniowe automatycznie wyłączają się, kończąc proces suszenia. W suszarkach kieszeniowych takich jak R1.1 mamy do czynienia z dużą prędkością wydmuchiwanego powietrza powyżej 600km/h i przepływie powietrza ponad 40l/s co wpływa na efektywność działania.

Szybkie suszenie dłoni

W porównaniu z tradycyjnymi suszarkami, suszarki kieszeniowe zazwyczaj posiadają znacznie silniejszy podmuch. Dzięki temu proces suszenia rąk ulega znacznemu skróceniu. Warto zauważyć, ze w modelach tego typu podmuch w stronę dłoni kierowany jest z dwóch stron, więc chcąc osuszyć dłonie nie musimy ich obracać. Całkowity czas potrzebny na wysuszenie dłoni wynosi ok. 10 sekund. Po tak krótkim czasie możemy cieszyć się idealnie suchymi dłońmi.

R1.1-EcoUse

Przykładem suszarki kieszeniowej jest model R1.1 marki EcoUse, który cechuje się niezwykłą wydajnością przy niskim zużyciu energii (nieprzekraczającym 1000W), niskim poziomem hałasu (mniej niż 75dB) oraz wbudowanym zbiornikiem na ociekającą wodę.

Higiena i czystość

Suszarki kieszeniowe gwarantują nam maksymalną higienę, dzięki której będziemy mogli być pewni, że nasze dłonie są całkowicie czyste.  Wiele suszarek kieszeniowych posiada dodatkowo wbudowany filtr HEPA, który sprawia, że powietrze, które dmucha podczas suszenia w nasze dłonie jest pozbawione drobnoustrojów. Są one eliminowane, zamiast osadzać się na rękach. Filtry te mogą usuwać nawet do 99,9% wszelkich zanieczyszczeń takich jak pyłki, zarodniki, bakterie czy grzyby. Tak ogromna skuteczność sprawia, że zachowanie czystości jest o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Efektowny wygląd maszyn

Pomimo, że wygląd nie jest najważniejszym parametrem, mimo wszystko każdy zainteresowany zakupem zwróci na ten aspekt uwagę. Suszarki kieszeniowe zazwyczaj charakteryzują się bardzo wyszukanym i eleganckim designem, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Obecnie na rynku możemy wybierać między modelami białymi, srebrnymi, a także czarnymi. Duży asortyment sprawia, że każdy z nas znajdzie interesującą suszarkę kieszeniową.

Możemy zatem jednoznacznie stwierdzić, że suszarki kieszeniowe stanowią unikalne połączenie stylu, dobrego wyglądu, higieny i wygody. Dzięki suszarkom kieszeniowym możliwe jest szybkie i dokładne osuszenie rąk przy niskich kosztach eksploatacji i utrzymaniu porządku otoczenia. Suszarki te często montowane są w biurowych i szkolnych łazienkach, a także w toaletach publicznych np. w galeriach handlowych, na siłowniach i w restauracjach. Gwarantują nam one również maksymalną higienę, dzięki nim nasze dłonie zawsze będą idealnie czyste i suche.