Szklarska Poręba w obiektywie, czyli gdzie zrobisz najlepsze zdjęcia?

Szklarska Poręba to małe, ale naprawdę malownicze miejsce na Dolnym Śląsku. Na co dzień zamieszkiwane jest przez niecałe 7 tysięcy mieszkańców, ale przez cały rok można spotkać tam bardzo wielu turystów, których ciągnie do pięknych widoków i fajnych przygód. W mieście tym znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych, codziennie można robić co innego. Poza tym, Szklarska Poręba to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy lubią leniwy wypoczynek, jak też i dla tych, którzy wolą się nieco zmęczyć i aktywnie spędzić czas.

Najbardziej instagramowe miejsca w Szklarskiej Porębie

kobieta z aparatemSzklarska Poręba jest naprawdę piękna, a zdjęcia w niej wykonane potrafią zebrać naprawdę sporo polubień na różnych portalach społecznościowych. Oczywiście są pewne miejsca, które szczególnie zachwycają swoim pięknem i to właśnie tam warto jest się wybrać w celu zrobienia zdjęć, które zachwycą Twoich obserwatorów.
Jedną z najciekawszych atrakcji, jakie można znaleźć w Szklarskiej Porębie, jest Ogród Rzeźb, w którym można podziwiać różnorakie rzeźby wykonane z ceramiki. Artystyczna atmosfera tego miejsca z pewnością zachwyci niejedną osobę, dlatego zdecydowanie warto jest zrobić tam kilka zdjęć i wstawić je na swoje konta na portalach społecznościowych. Ilość polubień z pewnością będzie robić wrażenie.
Jednak Ogród Rzeźb to nie wszystko. Szklarska Poręba przede wszystkim znana jest z pięknej natury. Dlatego każdy, kto chce zrobić piękne zdjęcie, powinien obowiązkowo udać się na Wodospad Kamieńczyka. Jest to najwyższy wodospad znajdujący się w Sudetach, więc jak najbardziej robi on spektakularne wrażenie. Jego próg mieści się na wysokości aż 843 m n.p.m. – czyli bardzo wysoko.
Kolejną atrakcją turystyczną, na którą warto się wybrać w celu zrobienia pięknych zdjęć, jest Złoty Widok. Czym jest Złoty Widok? Jest to niesamowity (ale przy tym także niesamowicie stromy) próg skalny, który mieści się nad doliną Kamiennej. Ma on wysokość aż 20 m! Z jego szczytu można mieć doskonały widok zarówno na Szrenicę, jak też i na Śnieżkę. W tym miejscu z pewnością wyjdą piękne zdjęcia!

wodospad kamieńczyka

Inne atrakcje turystyczne

Szrenica – to kolejne co warto odwiedzić, jadąc do Szklarskiej Poręby. Szrenica to góra, której szczyt znajduje się na poziomie 1362 m n.p.m – jest więc nieco niższa od Śnieżki, ale równie przyjemna do wspinaczki. Na sam szczyt wiedzie kilka różnych szlaków, zarówno dla tych, którzy jeszcze nigdy się nie wspinali, jak też i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie. Na szczyt prowadzi także jeden wyciąg górski, który jest idealny zwłaszcza dla amatorów jazdy na nartach (tak, na Szrenicy są stoki narciarskie). Oczywiście zdjęcia w górach zawsze zbierają mnóstwo pochwał na portalach społecznościowych, ponieważ po prostu są piękne.
A po wizycie u matki natury, warto jest także odwiedzić jedno z okolicznych muzeów. Dobrym wyborem może okazać się Muzeum Mineralogiczne, w którym można znaleźć naprawdę ciekawe i niepowtarzalne okazy geologiczne, zwłaszcza minerały.
Można więc powiedzieć, że Szklarska Poręba jest miejscem idealnie przystosowanym do robienia pięknych, instagramowych zdjęć. Niewielkie miasto, w którym roi się od cudów natury, położone w sercu Karkonoszy – idealne miejsce na wypoczynek. Dlatego też, zdecydowanie warto jest się tam wybrać z rodziną i z aparatem. Natomiast nocleg w czasie pobytu w tym pięknym miejscu zarezerwować możemy w ośrodku domów rekreacyjnych Trzy Kultury – Złoty Widok.