Urodziny dla dzieci – zaplanuj niezwykłą imprezę

Każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia urodzin. Liczy nie tylko na fantastyczne prezenty czy kolorowe dekoracje, ale też obecność towarzyszy zabawy, którzy razem z nim świętować będą kolejną świeczkę na torcie.

Z kolei rodzice świadomi tego, jak ważnym wydarzeniem dla ich pociechy jest dzień urodzin, robią wszystko, by każdego roku był on niezapomniany. Z biegiem lat pomysłów może jednak brakować. Jak zatem zaplanować niezwykłą imprezę, kiedy zdaje się, że wyczerpaliśmy już pulę inspiracji?

Najczęstsze pomysły i inspiracje urodzinowe

Organizując imprezę urodzinową dziecka, większość rodziców decyduje się na wyprawienie jej w domu. Jeśli goście stanowią w większości koledzy i koleżanki malca, trzeba być jednak świadomym, że menu czy atrakcje muszą być dostosowane właśnie pod nich. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na kolorowe ciasteczka i muffinki, dekoracje typu balony czy konfetti oraz pokaźny zapas bajek i filmów dla maluchów. Jeśli dysponujemy ogrodem, tym lepiej. W sezonie wiosenno-letnim dzieci mogą bowiem pobawić się na świeżym powietrzu. Nie zaszkodzi zorganizować im wtedy zawodów, śmiesznych konkurencji czy innego typu zabaw na trawie.

Innym pomysłem jest też wycieczka. Dla dziecka, które lubi ciekawe wyjazdy, nowe miejsca i atrakcje, takie spędzenie urodzin może być tym wymarzonym. Poza tym, w trakcie takiego świętowania do wyboru mamy tak naprawdę bardzo wiele miejsc. Możemy zabrać nasze dziecko do ogrodu zoologicznego, gdzie razem z nim spędzimy dzień wśród zwierząt lub do teatru dla dzieci. Spektakle z myślą o najmłodszych są w końcu nie tylko ciekawe, ale i w większości bardzo pouczające. Alternatywą dla nich są też seanse kinowe. W końcu klasyczny rodzinny wypad do kina nigdy się nie nudzi. Razem z małym solenizantem można też wybrać się do restauracji, muzeum czy po prostu na długi spacer połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.

A może sala zabaw?

Jeśli powyższe propozycje i tak wydają się nudne – zarówno rodzicom, jak i dzieciom, istnieje jeszcze trzecia możliwość – sale zabaw. Te wyposażone w baseny z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki spotkać można nawet w mniejszych miejscowościach. W miastach typu Warszawa czy Kraków lub w trójmieście, takie rozwiązania przyjmują jeszcze bardziej kreatywne odsłony. W Szczecinie funkcjonuje na przykład dzieciaki-buduja.pl

Tam zgodnie z motywem przewodnim: podróż do krainy bajek, walki robotów, wszystko się rusza, uwaga budowa czy misja specjalna – maluchy wkraczają w fantastyczny świat klocków, budując, ucząc się i bawiąc. Poczęstunek, napoje, zaproszenia, kawa dla rodziców a także pamiątkowe zdjęcia sprawiają z kolei, że wszystko dopięte jest ostatni guzik. Proponowany przez dzieciaki-buduja.pl urodzinowy pakiet zwalnia więc rodziców z troski o wszelkie szczegóły planowanego przyjęcia.

Sale zabaw są o tyle ciekawym rozwiązaniem, iż jak sama nazwa wskazuje – stworzone zostały z myślą wyłącznie o dzieciach. Zatem czas w nich spędzony nigdy nie będzie się im dłużył. A wręcz przeciwnie! Co więcej, organizując w  nich urodziny, liczyć możemy nie tylko na ugoszczenie samego solenizanta, ale również jego gości. A to daje dodatkowe możliwości. W końcu nie zawsze mamy odpowiednie warunki ku temu, by ugościć wieloosobową grupę rówieśników naszego dziecka. Dzięki wynajęciu sali zabaw, możemy więc zapewnić malcowi nie tylko fantastyczną rozrywkę, ale i obecność przyjaciół.