W jaki sposób zasłaniać okna przed słońcem

Gdy nadejdzie wiosna, a po niej lato znów rozpocznie się ciągła walka z nadmiernym nagrzewaniem się naszych biur i mieszkań. Dlatego warto już teraz zastanowić się w jaki sposób osłonic okna, by temperatura we wnętrzach, w których przyjdzie nam przebywać była znośna?

Rolety

Jednym z powszechniej stosowanych sposobów osłaniania okien są rolety. Na rynku mamy bardzo wiele rozmaitych rodzajów rolet, dzięki czemu możemy wybrać te najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Klasyczne rolety są nawiniętą na rolkę tkaniną, którą w razie potrzeby rozwijamy by zasłonić okno. Takie rolety wciąż są bardzo popularne – z uwagi na ogromną ilość wzorów i kolorów jakie oferują nam sklepy możemy z łatwością wybrać idealnie dobrane do naszych potrzeb produkty.

Ceny rolet są zróżnicowane. Zależą głownie od ich wielkości i producenta. Najtańsze rolety kupimy już od kilkudziesięciu złotych w sklepach wielobranżowych. Takie rolety jednak nie będą najwyżej jakości – z tym faktem trzeba się liczyć. Dużo lepsze jakościowo rolety dostaniemy u producenta okien i rolet lub w wyspecjalizowanych sklepach branżowych. Warto zapoznać się z ofertą takich sklepów, ponieważ proponują nam one wielką ilość zarówno kolorów jak i wzorów rolet, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do naszego wnętrza.

Rolety rzymskie

rolety BydgoszczTen rodzaj rolet bywa nazywany nowoczesnymi firankami. Takie rolety mocowane są za pomocą specjalnych rzepów do ściany powyżej okna lub sufitu. Rolety są składane i zaciągane za pomocą koralikowego sznurka. Z uwagi na ich budowę są one zawsze widoczne na oknie. Nawet zwinięte pozostawiają cienki pasek materiału nad w górnej części okna. Takie rolety są bardzo cenione ze względu na ich wysokie walory estetyczne. Doskonale sprawdzają się w różnych stylach wnętrz, także tych nowoczesnych. Warto rozważyć kwestię założenia takich rolet w naszych oknach jeśli tylko zależy nam na nadaniu niezwykłego charakteru wnętrzu.

Co ciekawe rolety rzymskie mogą być wykonywane  z rozmaitych nowoczesnych materiałów, a także z naturalnych składników, np. bambusa, trawy, plecionki itp. Takie ekologiczne rozwiązanie nadaje niezwykłego charakteru wnętrza i świetnie sprawdzi się w celu podkreślenia charakteru pięknego krajobrazu za oknem.

Jak widać ilość rozwiązań, którymi możemy zasłonić nasze okna jest ogromna. Warto wybrać taki, który najlepiej wpasowuje się w wystrój naszego pomieszczenia, a także odpowiada naszym indywidualnym preferencjom.