Winter is coming – zapachy świec polecane na zimowe wieczory

Zima to najlepszy sezon na palenie świec zapachowych. Za oknem bardzo szybko robi się ciemno, a płomień palącej się świecy doskonale tworzy klimat podczas popołudniowego i wieczornego relaksu.

Warto w tym czasie postawić na świece, które nie tylko ładnie prezentują się na stoliku czy półce, ale przede wszystkim na zniewalające zapachy wydobywające się z nich podczas palenia. Jaka świeca będzie najlepsza na nadchodzącą zimę? 

Zimową porą zapalenie świecy o pięknym zapachu to doskonały sposób na to, aby poprawić sobie nastrój. W zależności od naszych upodobań, warto wybrać świecę zapachową, której palenie nie będzie dla nas uciążliwe. Na jakie zapachy najlepiej postawić? Jaka świeca najlepiej sprawdzi się w paleniu w zamkniętym pomieszczeniu? Jakie świece najlepiej wybierać?

Idealne świece na długie zimowe wieczory

Paląca się świeczka, koc, herbata i dobra książka bądź serial to naprawdę przyjemna perspektywa na nadchodzącą zimę. I nic w tym dziwnego, w taki sposób można się zrelaksować wieczorem po ciężkim dniu w pracy czy po licznych obowiązkach domowych. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby do palenia wybierać świece zapachowe, które nie tylko ładnie pachną, ale również są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Podczas nadchodzącej zimy warto postawić na świece, w których nuty zapachowe pochodzą jedynie z naturalnych olejków eterycznych. Pozwoli to nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również faktycznie skorzystać z leczniczych i relaksujących właściwości olejków eterycznych. Zaletą naturalnych świec jest również fakt, iż ich zapach jest niezwykle intensywny i mocno zbliżony do tego, co faktycznie kojarzy nam się z zimą.

Jakie zapachy świec na zimę warto wybrać?

Cynamonowa świeca na zimę

Zapach cynamonu wielu osobom kojarzy się z zimą, prawda? Zapach świecy o aromacie wysuszonej kory cynamonowca jest tym, czego nie może zabraknąć podczas naszych zimowych wieczorów. Słodki, ale jednocześnie intensywny korzenny zapach cynamonu, uzupełniony aromatem pomarańczy nie tylko pozwala na zrelaksowanie się, ale również pozytywnie wpływa na nasze myśli i zdrowie.

Zapach cynamonu, goździków oraz pomarańczy kojarzy się przede wszystkim z zimowymi wypiekami. W praktyce również cudowny korzenny zapach przywodzi uczucia ciepła i miłości, a intensywny aromat jest niezwykle energetyzujący. Zapach cynamonu we wnętrzu bardzo często wprowadza przyjazną atmosferę ciepła, a także odpręża i nastraja.

Zapach cynamonu w naturalnych świecach z olejkami eterycznymi niezwykle różni się od świec, które tych olejków nie posiadają w swoim składzie. W przypadku naturalnych świec zapach cynamonu jest niezwykle zbliżony do zapachu przyprawy, a co się z tym wiąże – nie ma żadnych sztucznych dodatków.

Świeca zapachowa o woni cynamonu i pomarańczy Flaming Orange producenta Surprise Candle z pewnością zaskoczy podczas zimowych wieczorów. Intensywny i wyrazisty zapach skutecznie poprawi nasze popołudnie i sprawi, że będziemy chcieli spędzić więcej czasu w gronie bliskich na osób. Do świecy dodatkowo dołączana jest tematyczna biżuteria.

zapachowe świece

Jakie zapachy świec warto wybierać zimą?

Z zimą oprócz cynamonu bardzo często kojarzą się nam zapachy typowo drzewne – na przykład sosnowy czy świerkowy. Świece o tym zapachu najczęściej są palone w okolicach świąt Bożego Narodzenia, aby podkręcić świąteczny nastrój. Warto jednak świece o drzewnych nutach palić w wieczory, kiedy pragniemy się wyciszyć i zrelaksować.

Zimową porą warto postawić na zapachy otulające, intensywne, ciężkie. Pozwolą one poczuć ciepło, a także stworzyć przyjemną, rodzinną atmosferę, która sprzyja relaksowi. Do otulających zapachów można spokojnie zaliczyć aromat wanilii, który będziemy wyczuć jeszcze długo po zgaszeniu płomienia.

Ciekawą alternatywa będą zatem świece o zapachu drewna, pieczonych jabłek czy gruszek, a nawet czekolady. Świetnie sprawdzą się też świece pachnące igliwiem i aromatem imitującym mroźne, ale jednocześnie świeże powietrze.

Zimowe wieczory spędzane w domu wręcz zachęcają do tego, aby palić świece zapachowe. Naturalne olejki eteryczne zawarte w wosku świecy skutecznie pobudzą nasze zmysły, a także pozwolą przenieść się w nasze ulubione zimową porą miejsca.