Wydatki nad polskim morzem – ile kosztują noclegi?

Utarło się przekonanie, że nad polskim morzem jest naprawdę drogo, a ceny przystosowane są pod turystów z Niemiec. Prawda jest jednak taka, że nad polskie morze można pojechać na wiele różnych sposobów, wcale nie tracąc przy tym oszczędności odkładanych sumiennie przez cały rok pracy. Miejscowości nad morzem są bowiem pełne różnych miejsc, które oferują przeróżne ceny – owszem, wiele ośrodków, w których można się zatrzymać jest droga, jednak nie wszystkie.

Ile zatem w zasadzie można zapłacić za tygodniowy bądź dwutygodniowy pobyt nad przepięknym, polskim morzem? Oczywiście w swoich kosztach nie należy jedynie uwzględniać noclegu, ponieważ prawda jest taka, że trzeba jeszcze jeść, dojechać na miejsce i przede wszystkim dobrze wypocząć. Jak zatem kształtują się ceny nad polskim morzem i czy to prawda, że jedynie najbogatsi mogą sobie pozwolić na odpoczynek nad Bałtykiem?

Ile mogą kosztować noclegi?

Prawda jest taka, że noclegi nad morzem mogą kosztować tak dużo lub tak mało, za ile je znajdziesz. Owszem są miejsca, które oferują swoje usługi za naprawdę spore pieniądze, jednak nie wszędzie tak jest! Nad polskim morzem istnieje całkiem sporo możliwości, z których można skorzystać. Można spać w hotelu, w hotelu, w pensjonacie, w domkach czy w apartamentach. W zależności więc od tego, co wybierzesz, cena jaką zapłacisz może być różna.

Warto także zastanowić się nad skorzystaniem z takich ofert, które obejmują pakiety. Niektóre miejsca dają swoim gościom specjalne zniżki, jeżeli ci zabukują u nich co najmniej określoną liczbę nocy. Często takie zniżki są wysokie, więc zostanie w takim miejscu na kilka dni naprawdę się opłaca i pozwala na zaoszczędzenie całkiem sporej ilości gotówki.

Kolejną kwestią, na którą warto jest zwrócić swoją uwagę, to bez wątpienia możliwość rozbicia kosztów takiego noclegu – z tej opcji zdecydowanie mogą skorzystać osoby, które podróżują w większej grupie. Im więcej osób składa się na nocleg, tym mniej każda z nich wyciąga z kieszeni. Może więc zamiast samotnego podróżowania, warto jest zabrać ze sobą jak najwięcej znajomych? W końcu to się opłaca.

Gdzie zamówić nocleg?

Takie miejsca nad morzem, jak Baltic Natur Park, proponują swoim gościom pakiety zniżkowe, które oprócz zniżki na noclegi oferują także darmowe atrakcje z których można skorzystać. Z pewnością wśród bogatej oferty każdy znajdzie coś dla siebie, z czego będzie chciał skorzystać. Być może będzie to możliwość wypożyczenia roweru, a być może będzie to pakiet przekąsek do zrobienia przy grillu? Wszystko zależy od osoby, która taki pakiet zamawia.

Domki w Niechorzu - Baltic Natur Park
Domki w Niechorzu – Baltic Natur Park
Resort Baltic Natur Park
Resort Baltic Natur Park

Oczywiście, jak już wcześniej zostało wspomniane, wyjazd nad morze to nie tylko wydatki związane ze znalezieniem noclegu. Pamiętaj, że na wakacjach także trzeba jeść i wypadałoby także zorganizować sobie chociaż niewielkie atrakcje. A będąc nad morzem, ma się niezwykłą możliwość skorzystania ze wszystkiego, co proponuje właśnie bliskość wody.

Na szczęście mit o tym, jak drogie są wakacje nad polskim morzem okazał się nieprawdziwy i każdy może pozwolić sobie na takie wakacje. Nie musisz się martwić o to, że twoje zbierane przez cały rok oszczędności nie starczą na dwa tygodnie przyjemnego plażowania nad Bałtykiem.