Z jakim wyprzedzeniem zamawiać salę na komunię?

Organizacja komunii w wynajętej sali to dobry sposób, by móc świętować w szerokim gronie rodziny i przyjaciół bez zmartwień i dużych nakładów własnej pracy. Dzięki profesjonalnej obsłudze i cateringowi komunia dziecka będzie radosnym czasem pozbawionym stresu. W celu osiągnięcia tego stanu istotny jest wybór właściwego organizatora i zaplanowanie uroczystości z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dlaczego warto urządzić przyjęcie komunijne w wynajętej sali?

Wynajęcie sali na organizację imprezy komunijnej zapewnia odpowiednią przestrzeń dla wszystkich zaproszonych gości, dzięki czemu każdy może czuć się komfortowo w trakcie zabawy. Pomieszczenie jest udekorowane właściwie do charakteru uroczystości. Organizatorzy zapewniają menu, które klient może dostosować do potrzeb i gustów swoich gości, uwzględniając opcje wegańskie, wegetariańskie i specjalne potrawy dla osób z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Innym ważnym czynnikiem, który przemawia na korzyść organizacji imprezy komunijnej w wynajętej sali, jest profesjonalna obsługa wydarzenia dostosowana do jego typu. Na potrzeby dzieci zapewniane są dodatkowe atrakcje w postaci gier i zabaw prowadzonych przez profesjonalnych animatorów.

Komunia w czasach koronawirusa

Tradycyjnie komunie odbywają się w maju, czasami zahaczając o początek czerwca. Dzieci uczestniczą w uroczystości w kościele w dużej grupie. W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami dotyczącymi zgromadzeń wymuszających zwiększenie dystansu społecznego sposób organizacji komunii uległ zmianie. Znaczna część uroczystości została przeniesiona z okresu wiosennego na jesienny. Dodatkowo umożliwione zostało udzielanie sakramentu komunii pojedynczo lub w niewielkich grupach w trakcie mszy niedzielnych, a także w trakcie dni powszednich i mszy dodatkowych. W związku z takim stanem rzeczy okres komunijny w roku 2020 został rozciągnięty w czasie, dzieci przystępowały do sakramentu na przestrzeni prawie pół roku. Wszystko wskazuje na to, że w roku 2021 sytuacja będzie podobna.

Kiedy najlepiej zamówić salę na komunię?

Organizacja uroczystości jest w okresie pandemii szczególnie problematyczna z powodu trudności w ustaleniu ostatecznego terminu wydarzenia. W poprzednich latach rezerwacji sali np. na komunie we Wrocławiu należało dokonać z przynajmniej sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, rodzice niejednokrotnie rezerwowali miejsca nawet rok wcześniej. W dobie pandemii nadal najlepiej wybrać salę kilka miesięcy przed uroczystością, by móc poczynić wszystkie niezbędne przygotowania. Może się jednak okazać, że dzięki rozłożeniu komunii w czasie, dostęp do sal będzie łatwiejszy i będziemy mieć większy wybór terminów i możliwości rezerwacji miejsca, które odpowiada naszym wymaganiom.

W wypadku zmiany planów wymuszonej obecną sytuacją epidemiologiczną hotele umożliwiają przeniesienie uroczystości na inny termin.

Środki bezpieczeństwa w trakcie pandemii

Organizator imprezy komunijnej ma w obowiązku zagwarantować maksimum bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości. Konieczne jest zachowanie czystości oraz zapewnienie środków do dezynfekcji dostępnych dla wszystkich gości. Przygotowanie i podawanie posiłków powinno przebiegać z zachowaniem wszystkich wytycznych sanitarno-epidemiologicznych, a personel winien być przeszkolony w zakresie zasad bezpieczeństwa. Przed rezerwacją sali dobrze zorientować się, czy dany organizator dysponuje pomieszczeniami o odpowiedniej wielkości, które zagwarantują możliwość zachowania dystansu między ludźmi. Istotne jest także to, czy w trakcie naszej uroczystości na terenie hotelu bądź restauracji będą odbywać się inne imprezy.

Zachowanie dystansu i prywatności

W sytuacji, gdy nasza uroczystość nie jest jedyna, ważne jest, by organizator był w stanie odseparować oba wydarzenia w sposób zapewniający zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort gości. Przy wyborze sali warto wybrać taką, którą jesteśmy w stanie zapełnić w pełni, co wyeliminuje ewentualną konieczność dzielenia przestrzeni z innym przyjęciem. Nie bez znaczenia jest też układ pomieszczeń oraz zarządzanie wejściami i wyjściami przez organizatora, które ograniczy możliwość zetknięcia się uczestników odbywających się symultanicznie uroczystości. W sytuacji, gdy dzielenie sali jest nieuniknione, przed rezerwacją dobrze zorientować się, jakiej metody odseparowania gości zamierza użyć organizator, by upewnić się, że nie zostanie w tym celu użyty nieestetyczny i niezapewniający prywatności parawan.

Choć w dobie pandemii organizacja komunii w wynajętej sali może się wiązać z szeregiem utrudnień, jest to nadal dobry sposób na celebrację tej uroczystości. Profesjonalna obsługa zapewni nam spokój i wygodę przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.