Zabawki dla dziecka – postaw na oryginalne i stylowe produkty handmade!

Zabawki odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu każdego malucha. Ich zadaniem jest nie tylko zajęcie dziecka na jakiś czas i zapewnienie mu rozrywki.

Zabawki pełnią także funkcje edukacyjne oraz wspomagają rozwój malucha. Uczą go konkretnych zachowań i nawyków, pozwalają rozwijać umiejętności dotyczące rozpoznawania emocji oraz poznawania kolorów i są dodatkowo przydatne w wielu innych kwestiach. Aby mieć pewność, że wybierasz wysokiej jakości maskotki i inne zabawki dla dziecka, warto postawić na produkty handmade. Dlaczego są one idealnym rozwiązaniem i na co zwracać uwagę podczas wyboru maskotek dla pociechy? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu.

Estetyczne i bezpieczne zabawki dla malucha

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez zabawek. Obecnie producenci prześcigają się w oferowaniu nowoczesnych produktów z mnóstwem funkcji, które teoretycznie mają dbać o rozwój pociechy i dodatkowo ją stymulować do nauki. Jednak interaktywne zabawki ze światełkami i różnymi dźwiękami nie zawsze są dobrym wyborem. Czasami o wiele lepiej sprawdzają się proste zabawki wykonane z miękkich materiałów w ciekawych kolorach. Maskotki oraz pluszowe stworki wszelkiego rodzaju doskonale sprawdzają się jako przytulanka do spania oraz ulubiona zabawka na co dzień.

pluszowe maskotki sklep internetowy
Maskotki ręcznie robione to bezpieczne zabawki dla dzieci w każdym wieku.

Nie oddziałują na malucha wieloma bodźcami na raz, dzięki czemu pozwalają dziecku na wyciszenie się i odpoczynek po dniu pełnym atrakcji oraz zajęć rozwijających jego umiejętności manualne czy na innym polu. Maskotki to ponadczasowe akcesoria dla dzieci w praktycznie każdym wieku, które bardzo często towarzyszą każdemu maluchowi przez długie lata. Dlatego też warto wybierać bardzo trwałe, wysokiej jakości produkty tego typu, aby nawet po wielu praniach prezentowały się naprawdę dobrze.

Podczas wyboru idealnej zabawki dla malucha należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Jedną z nich jest wiek dziecka. Zabawki powinny być w stu procentach bezpieczne dla malucha i na przykład dla dzieci poniżej 4-5 lat nie powinny zawierać drobnych elementów ani też być zrobionych z materiałów, które mogłyby doprowadzić do jakichkolwiek zranień. Maluchy kilkumiesięczne powinny dostawać tylko i wyłącznie miękkie zabawki wykonane z tkanin lub z gumy, które nadają się do bezpiecznej zabawy przez rozwijające się dziecko.

Przy pociechach, którym aktualnie wychodzą ząbki, dobrze jest zwrócić uwagę na obecność małych elementów, które mogłoby być łatwo odgryźć. Dzieci w tym okresie bardzo dużo rzeczy wkładają do buzi oraz gryzą, aby przynieść sobie ulgę w ciągłym bólu dziąseł, dlatego trzeba na to koniecznie uważać.

Produkty handmade od sprawdzonego producenta

Jeśli zależy Ci na zakupie bezpiecznych oraz naprawdę wysokiej jakości zabawek dla dzieci, które będą trwałe i naprawdę dobrze wykonane z wysokogatunkowych materiałów, to dobrym wyborem będą zabawki handmade. Są to produkty wykonane z ogromną starannością, z naprawdę trwałych tkanin i innych materiałów. Dzięki temu zabawa nimi jest dla malucha w stu procentach bezpieczna. Ponadto zabawki handmade są bardzo oryginalne i często dostępne w nakładzie zaledwie kilkudziesięciu sztuk.

maskotki handmade sklep internetowy

Osoby  bardziej wymagające mogą postawić nawet na dodatkową personalizację produktu, dzięki czemu będzie on w stu procentach wyjątkowy. Sprawi to, że Twoja pociecha, gdy pójdzie do żłobka lub inne spotkanie z rówieśnikami, na pewno nie pomyli swojej zabawki z pluszakiem innego dziecka, ponieważ będzie on zupełnie inny i naprawdę wyjątkowy.

Szeroki wybór produktów dla dzieci wykonywanych ręcznie znajdziesz w sklepie online Kakatek. Dostępne są tam urocze maskotki robione na szydełku o różnej wielkości i w przeróżnych kształtach i kolorach. Bardzo szeroki wybór naprawdę starannie wykonanych zabawek wysokiej jakości pozwoli na znalezienie idealnego pluszaka dla Twojego dziecka. Ponadto w tym sklepie znajdziesz również inne akcesoria dla maluchów handmade.

Czekają tam na Was na przykład kocyki, poduszeczki i rożki, pościele oraz ochraniacze na meble, framugi i inne twarde elementy z ostrymi narożnikami oraz krawędziami, które warto zabezpieczyć przed maluchem, który uczy się samodzielnego przemieszczania.