Zadbaj o karoserię swojego auta i ewentualną korektę lakieru

Jak zadbać o doskonały wygląd naszego samochodu? Jak w wielu dziedzinach, możliwości mamy kilka. Najważniejsze jest cykliczne czyszczenie. Możemy używać pojechać do myjni ręcznej, które powstają przy stacjach benzynowych czy marketach. Pozwalają na szybkie czyszczenie i pokrycie woskiem.

Kolejna metoda to pozostawienia samochodu w myjni obsługowej, z profesjonalnymi pracownikami. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, lecz też musi trochę kosztować. Nie zawsze mamy też na to czas, brak samochodu będzie dokuczliwy nawet przez kilka godzin.

Najprościej będzie wymyć samochód samodzielnie. Oczywiście tu też może być krucho z czasem, lecz da nam to wiele satysfakcji. Wielu kierowców bardzo lubi zajmować się autem, traktują to, jako hobby.

lsniaca-karoseria

Warto kupić

Przed podjęciem się samodzielnego mycia auta należy wyekwipować się w stosowne preparaty. Zrobimy to w sklepie z kosmetykami samochodowymi. Asortyment jest ogromny, jego omawianie zaczniemy od kosmetyków do czyszczenia karoserii. Należą do nich:

 • Preparaty do czyszczenia karoserii z wszelkich zanieczyszczeń. Są to szampony wytwarzające aktywną pianę. Mamy też do wyboru środki do mycia bezwodnego.
 • Pasty polerskie i woski. Pomagają w usuwaniu mniej poważnych rys na lakierze.
 • Powłoki ochronne na karoserię. Chronią przed zabrudzeniami i zarysowaniami.
 • Preparaty do pielęgnacji opon i felg.

Do tej kategorii można zaliczyć również płyny do mycia szyb. Oprócz swoich zalet czyszczących wpływają również na bezpieczeństwo. Czyste szyby to większa widoczność drogi.

Sprzątanie wnętrza samochodu

Czyszczenie wnętrza samochodu jest równie ważne. Będzie nam się znacznie przyjemniej podróżowało w zadbanym kokpicie. Pasażerowie będą równie zadowoleni. Jeżeli chodzi o przeparty do czyszczenia wnętrza, sklepy oferują nam:

 • Środki do prania tapicerki, wywabiania plam.
 • Preparaty do czyszczenia wykładzin i dywaników.
 • Płyny do mycia podsufitki.
 • Płyny do czyszczenia ekranów komputerów pokładowych.
 • Preparaty do prania tapicerki skórzanej.
 • Impregnaty do skóry pozwalające na dłuższe zachowanie jej właściwości
 • Płyny do czyszczenia i konserwacji elementów plastikowych.

Warto zaopatrzyć się też w różnego rodzaju odświeżacze powietrza w kokpicie. Oprócz tego możemy zakupić ściereczki do mycia i akcesoria do polerowania. Słowem wszystko, co może nam się przydać podczas sprzątania samochodu.

Salonowy wygląd auta po detailingu we Wrocławiu

Mimo, że nasz samochód ma za sobą kilka lat użytkowania, może nadal wyglądać jak nowy. Osiągniemy to dzięki stosowaniu kosmetyków samochodowych wysokiej jakości. Zakupimy je w sklepach specjalizujących się w tej dziedzinie. Posiadają ogromny asortyment, znajdziemy w nich wszystko, co będzie nam potrzebne. Od czyszczenia karoserii i felg po kokpit i wykładziny bagażnika. Będziemy cieszyć się salonowym wyglądem naszego samochodu. Nawet, jeżeli służy nam już kilka lat.

Dane firmy

 Lack Protect Wrocław
Kosmetyka Samochodowa

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect – Auto detailing Wrocław

 

Korekta lakieru Wrocław