Zalety dachów płaskich

Podejmując decyzję o budowie własnego domu musimy zacząć o kupna ładnej działki w dobrej okolicy. Jeżeli ten etap mamy już za sobą to czeka nas kolejne trudne wyzwanie, jakim jest wybór projektu domu. Mamy do dyspozycji tysiące gotowych projektów domów, odpowiadających różnym gustom, budżetom, rozmiarom działki. Wybór projektu musi być decyzją bardzo dobrze przemyślaną. Musimy zastanowić się czy chcemy domek parterowy, czy też przyda nam się jeszcze piętro, ile potrzebujemy pomieszczeń i jaki mam być ich rozkład, jak duży potrzebujemy garaż. Bardzo ważną sprawą przy wyborze projektu domu jest kształt i typ dachu.

Płaski dach znowu w modzie

Poza kryterium estetycznym trzeba pomyśleć też kosztach pokrycia dachowego i przystosowaniu kształtu dachu do warunków panujących w pobliżu działki, na której będzie postawiony dom. Jeżeli zdecydujemy się na projekt z mniej skomplikowanym dachem, z małą liczbą płaszczyzn, rzadszym występowaniem załamań połaci oraz ograniczeniem elementów ozdobnych to pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów budowy. Warto zastanowić się nad dachem płaskim. Dachy płaskie są mało widoczne, więc możemy je wykonać z mniej „dekoracyjnych” a przy tym dużo tańszych materiałów. Takie dachy są bezpieczne, jeżeli zachodzi potrzeba wejścia na nie, możemy poruszać się po nich bez żadnych zabezpieczeń, w razie potrzeby mamy bardzo ułatwiony dostęp na przykład do komina, do drobnych napraw, czyszczenia rynien i tym podobnych prac. Dachy płaskie coraz częściej pojawiają się w projektach architektów. Niesłusznie niektórzy inwestorzy uważają, że dachy płaskie to przeżytek lat 70. Dachy płaskie umożliwiają założenie tarasu, czy bardzo ostatnio modnego zielonego ogrodu. Na wykończenie tarasu na dachu można użyć prawie każdego materiału. Mogą to być zarówno klasyczne kafelki, żwirowa zasypka czy drewno.

krdach

Zaufaj polskiej technologii

Zielone ogrody na dachu poza walorami estetycznymi mają jeszcze niewątpliwą zaletę w postaci izolacji termicznej. Zimą zabezpieczają dom przed chłodem, a latem chronią od przegrzania pomieszczeń. Dach pokryty roślinnością wydziela dużo tlenu i redukuje ilość dwutlenku węgla, zapewnia oczyszczenie powietrza z pyłów, spalin czy kurzu. Rośliny powodują swoisty mikroklimat. Poza tym zielone dachy wchłaniają wodę z opadów atmosferycznych. Na płaskich dachach jest także możliwość założenia płytkiego zbiornika wodnego czy basenu. Jeżeli zdecydujemy się na zrobienie ogrodu na swoim dachu to w internecie można znaleźć doświadczone firmy wykonawcze i projektowe, które zajmują się dachami płaskimi. Świadczą profesjonalne usługi w zakresie wykonawstwa płaskich dachów, zajmują się izolacjami dachów, zakładaniem zielonych ogrodów i serwisowaniem dachów. Zakładają systemy drenażowe, systemy automatycznego nawadniania. Zajmą się nasadzeniem kwiatów a w przyszłości pomogą w pielęgnacji ogrodu. Technologia ogrodów dachowych w ostatnich latach bardzo intensywnie rozwija się a specjaliści szukają jak najlżejszych materiałów. Jeśli chodzi o roślinność to na dach nadają się zarówno byliny, krzewy iglaste jak i krzewy liściaste.

Wszystkie informacje zaczerpnięte zostały ze strony www.krdachsystem.pl <<