3 oprawy, które można zastosować w magazynie

Odpowiednie oświetlenie magazynu jest niezwykle istotne. Zwłaszcza, że w tak wielkich przestrzeniach nierzadko brakuje okien bądź dostatecznej mocy lamp. Dobre światło wpływa nie tylko na jakość pracy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo zatrudnionych tam osób.

Technologia oświetlenia LED zrewolucjonizowała przemysł oświetleniowy. Jeszcze do niedawna mało który przedsiębiorca decydował się na zamontowanie opraw LED w swoim magazynie. Współcześnie oświetlenie LED to doskonałe rozwiązanie do takich przestrzeni.

Biorąc pod uwagę dodatkowe korzyści jakie płyną dla biznesu z modernizacji oświetlenia w magazynach – decyduje się na nie coraz więcej osób. Wynika to głównie z zainteresowania ochroną środowiska (oświetlenie LED jest ekologiczne), a także znaczną wydajnością żarówek LED, co wpływa na obniżenie kosztów za energię elektryczną. Jakie jednak oprawy można zastosować w magazynie? Jakie oprawy LED przyniosą największe korzyści?

High bay LED – optymalne rozwiązanie dla magazynów?

Oprawa High bay LED świetnie nadaje się do magazynów ze względu na jej tłoczony profil – zapewnia to optymalną relację wagi do powierzchni oświetleniowej. Modułowa konstrukcja uwzględnia modyfikację, a także pozwala na dokładne zaprojektowanie oświetlenia na dużych przestrzeniach czy wysokościach.

Warto pamiętać, że oprawy High bay LED są niezwykle odporne na pył, wodę czy działania mechaniczne, których nie brakuje w wielkich magazynach. Łatwość jej instalacji, a także świadomość, że oprawy High bay LED mają kilka wersji strumieniowych umożliwiające dokładne doświetlenie poszczególnych części magazynu, to jej zalety.

Oprawy High bay mają również pozytywny wpływ na pracę zatrudnionych osób, które na magazynie spędzają mnóstwo czasu. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób zawodowych, a także efektu olśnienia – zwłaszcza przez równomierne rozłożenie strumieni świetlnych.

High line LED – największa wydajność oświetlenia

Oprawa High line LED została stworzona z myślą o dużych przestrzeniach przemysłowych, ale ze względu na swoje szerokie zastosowanie nada się także do wielkopowierzchniowych magazynów paletowych. Ze względu na swoją ogromną trwałość i odporność na działania mechaniczne, może być bez przeszkód montowana na różnych powierzchniach i wspierać pracę zatrudnionych osób.

Oprawa High line stała się popularna ze względu na swoją niezwykłą skuteczność świetlną, co przekłada się na maksymalną oszczędność energii elektrycznej i szybki zwrot inwestycji. Dodatkowo fakt, że oprawy High line LED są sterowane systemem DALI sprawia, że na ich zakup decyduje się coraz więcej osób.

Industrial LED –najlepsze oprawy LED na rynku?

Industrial LED zaprojektowano jako zamiennik hermetycznych opraw świetlówkowych. To najnowszej generacji lampa, której źródło światła jest oparte na diodach o sprawności roboczej 205 Im/W. Industrial LED cieszą się długą żywotnością oraz efektywnością na poziomie 185 Im/W – wynika to z połączenia diod oraz układu zasilania o standardzie wysoko-napięciowym.

Dodatkowym atutem oprawy Industrial LED jest jej obudowa wykonana z poliwęglanu, nierzadko wzmocniona również włóknem szklanym poliestru. Zapewnia to maksymalną trwałość opraw, a jednocześnie uniwersalność w różnych projektach oświetleniowych większych przestrzeni przemysłowych – w tym magazynów paletowych.

Charakterystyczną cechą Industrial LED jest mniejsze zużycie energii elektrycznej na poziomie 53 procent, przy jednoczesnym wzroście natężenia światła.

oświetlenie przemysłowe LED

Jakie oprawy można zastosować w magazynie?

Rynek oprawy LED jest ogromny, ale nie każda sprawdzi się w wielkich przestrzeniach magazynowych. Warto jednak zwrócić uwagę na oprawy Highbay LED, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o magazynach paletowych. Podobnie jak oprawy Hig hline LED zapewniające maksymalne naświetlenie stanowiska pracy czy Industrial LED cieszące się największą oszczędnością energii elektrycznej.