ABC technicznej obsługi imprez

Idąc na koncert, nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak wiele osób stoi za tym, aby impreza przebiegała bez zakłóceń. 

Jak duża odpowiedzialność spoczywa na ochronie, zatrudnionych sanitariuszach oraz wszystkich osobach zajmujących się sprawną obsługą techniczną? Jak wygląda impreza masowa od kuchni?

Zakres technicznej obsługi imprezy

Organizując większy koncert lub inny rodzaj eventu, zadbajmy o wybór profesjonalnej firmy, która pomoże nam przejść przez całe wydarzenie bez szwanku. Warto zadbać o współpracę z najlepszymi, którzy mają już wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń masowych, a co za tym idzie, będą potrafili udzielić dobrej rady co do poszczególnych kwestii.

Konieczne jest wsparcie w zakresie profesjonalnego sprzętu, doradztwa organizacyjnego, czy też kontaktów w branży. Dzięki wynajęciu profesjonalnej firmy możesz liczyć na pomoc w znalezieniu kolejnych usług, które dodatkowo uatrakcyjnią Twoją imprezę, być może w bardziej przystępnej cenie, niż gdyby trzeba było ich szukać na własną rękę. 

Dalszy zakres obowiązków może obejmować także wyznaczenie stref parkingowych i komunikacyjnych, ustawienie barierek ochronnych, wyznaczenie strefy dla VIP-ów i wiele innych. Zakres obowiązków wynika z postanowień zawartych w umowie pomiędzy obydwiema stronami.

Należy zadbać o oświetlenie

oświetlenieBez niego impreza nie może przebiegać we właściwy sposób, nie tylko ze względów praktycznych, lecz także ze względu na brak zbudowanego klimatu.

Profesjonalna firma zawsze troszczy się o dostarczenie najwyższej jakości oświetlenia oraz sposób jego rozstawienia, a także obsługę, która będzie nim sprawnie operować, wspomagając budowę właściwego klimatu. Dekoracja światłem to obok efektów wizualnych i dźwiękowych najważniejszy element oprawy imprezy plenerowej.

 

Kwestie techniczne dotyczące nagłośnienia

Zapewnienie dobrego nagłośnienia to jedna z najtrudniejszych spraw, jakimi trzeba się zając podczas organizacji imprezy. Konieczne jest śledzenie na bieżąco prognoz pogody, sprawdzenie poziomu akustyki i oszacowanie liczby uczestników.

Należy zadbać o działanie nie tylko o sprawna działanie sprzętu głównego, ale i dla pewności wyposażyć się w sprzęt awaryjny, który również musi działać bez zarzutu. 

Gotowe pakiety organizacji imprez

Zależy Ci na jeszcze większej oszczędności czasu? Rozważ skorzystanie z usługi gotowego pakietu imprez. Co on może obejmować? Otóż między innymi nie musisz już samodzielnie troszczyć się o kontakt z gwiazdą, którą pragniesz zaprosić – firma zrobi to za Ciebie! Pragniesz pozyskać najlepszych konferansjerów, DJ-ów, hostessy?

Nie musisz się już o to martwić! Skorzystaj z usług profesjonalistów, którzy zadbają o to za Ciebie!

dj

Co jeszcze możesz zyskać? Szeroki wybór w zakresie pomocy w organizacji imprezy o dowolnym charakterze, takich jak imprezy taneczne, zabawy dla dzieci, organizacja atrakcji towarzyszących, pomoc w organizacji imprez tematycznych lub integracyjnych. Wbrew pozorom, organizacja mniejszej imprezy nie jest wcale łatwiejsza, a wręcz przeciwnie, choćby ze względu na mniejszą przestrzeń do manewru i zapewnienia bezpieczeństwa.

Dlatego, organizując mniejszy event, nie decyduj się na firmę z „niższej półki” i nadal stawiaj na profesjonalistów, jakim jest m.in. firma 2t, we współpracy z którą zorganizujesz imprezę, jaką każdy jej uczestnik zapamięta na zawsze, i to od jej najlepszej strony. 

Organizacja większej lub mniejszej imprezy może wydawać się skomplikowana, lecz okazuje się, że wystarczy wiedzieć, jak właściwie podejść do całej sytuacji i postawić na współprace z najlepszymi, a wówczas można liczyć na pełen sukces wydarzenia.


2t – Twój najlepszy partner