Czy jest na sali wodzirej?

Powodzenie wesela zależy w dużej mierze od oprawy muzycznej. Dobry zespół lub dj na wesele to priorytet. Tak samo ważne jest prowadzenie zabawy. Osoba, która się tym zajmuje musi to robić umiejętnie i z wyczuciem, zachęcać gości, lecz nic na siłę. Może to robić dj lub lider zespołu. Czasem nie jest jednak łatwo pogodzić granie i kontakt z weselnikami.  W takiej sytuacji pomoże wodzirej, zawód może nieco zapomniany, ale nadal obecny. Dj wraz z wodzirejem gwarantują udaną zabawę, a to jest wszak najważniejsze dla młodej pary.

Kim jest wodzirej?

Można powiedzieć, że wodzirej to osoba zajmująca się prowadzeniem zabawy na weselu. Jest to jednak zbyt duże uproszczenie i niedopowiedzenie. Należy, więc rozwinąć tą kwestię.

Głównym zadaniem wodzireja jest zapewnienie dobrej atmosfery. To on wita młodą parę i weselników, jako pierwszy. Wskazuje miejsca gościom, po przywitaniu i toastach ma za zadanie rozpocząć właściwą część wesela.

Nie tylko zaprasza do tańca, ale też sam w nim uczestniczy. Musi być duszą towarzystwa, osobą niezwykle kontaktową. Swoim podejściem do ludzi, zachęci do tańca nawet najbardziej nieśmiałe osoby. Co najważniejsze zrobi to z wyczuciem i klasą. Każdej młodej parze zależy by wszyscy weselnicy dobrze się bawili.

Bardzo popularne na weselach są wspólne tańce wszystkich gości. Wodzirej wprowadzi uczestników w choreografię, dobrze poprowadzi korowód.

Ważne wydarzenia

dj na wesele wielkopolskaJak widać wodzirej to swego rodzaju animator, działający z wyczuciem. Wie, kiedy trzymać się na uboczu, kiedy jednak zabawa słabnie, zadba by ożyła na nowo.

Oprócz tego jest też reżyserem i konferansjerem. Dba by wszystkie punkty wesela odbywały się we właściwej kolejności. Zapowie wszystkie niespodzianki jak krojenie tortu, danie szefa kuchni czy podziękowania dla rodziców. Szczególnie ten ostatni moment jest bardzo ważny i wzruszający, wodzirej dokładnie wie jak sprawić by ta chwila była niepowtarzalna.

Integracja gości jest ważna dla młodej pary. Też w tej sprawie można liczyć na wodzireja. Zorganizuje zabawy i wspólne śpiewanie przy stołach. Przeprowadzi oczepiny, które będą zabawne, ale z klasą, wysmakowane, bez obrażania weselników.

Nie zapomnisz nigdy

Sama dobra muzyka może nie wystarczyć by wesele było udane. Ważne jest odpowiednie poprowadzenie imprezy. W osiągnięciu świetnej zabawy pomoże wodzirej. Przywita młodą parę i gości. Będzie czuwał by wszystkie ważne elementy wesela odbyły się we właściwej kolejności. Będzie duszą towarzystwa, zachęci wszystkich zebranych, nawet tych najbardziej opornych, do tańca. Wodzirej ma wiele zadań do wykonania, wywiąże się ze wszystkich. Zrobi to z klasą, nie na siłę. Dzięki niemu wszyscy goście zapamiętają na lata wesele, na którym tak dobrze się bawili. Będzie to najlepszy prezent dla pary młodej.