Czy w czasie pandemii opłaca się inwestować w nieruchomości?

Pandemia koronawirusa przełożyła się na liczne dziedziny gospodarki, w tym na inwestowanie w nieruchomości.

Na szczęście jednak okazuje się, że zakup mieszkania to nadal dobry pomysł. Dlaczego? Jakie nieruchomości są najbardziej opłacalne? Jakie lokalizacje stają się coraz bardziej atrakcyjne?

Praca zdalna a kupno mieszkań

Wybuch epidemii przełożył się na wysłanie wielu pracowników na tzw. home office. Okazuje się, że nie wszyscy mają komfortowe warunki ku temu, by wykonywać obowiązki zawodowe w formie zdalnej. Przekłada się to zatem na zwiększone zainteresowanie wynajmem mieszkania – ze szczególnym naciskiem na wynajem krótkoterminowy.

Pytanie jednak, czy ten trend się utrzyma? Wiele na to wskazuje. Całkiem liczna grupa pracowników nie chce wracać z trybu zdalnego do biura. Mało tego, okazuje się, że część pracuje dużo bardziej efektywnie. Łącząc ten fakt z koniecznością poszukiwania zacisznego kąta do pracy, możesz z powodzeniem inwestować w nieruchomość, na której wynajem znajdziesz wielu chętnych.

Mieszkania źródłem zarobku

Tak jak już sugerowaliśmy w poprzednim akapicie, mieszkanie może być źródłem zarobku. Wpływa na to nie tylko praca zdalna. Część zawodów musi być wykonywana stacjonarnie, co przekłada się często na konieczność przeprowadzki w pobliże zakładu pracy.

Oprócz tego, mieszkań poszukują studenci, a czasem też licealiści – nawet jeśli okaże się, że nauczanie będzie odbywało się w trybie zdalnym, wielu uczniów nie ma w domu komfortowych warunków do nauki. Liczy się też chęć usamodzielnienia się, skłaniająca młodych ludzi do poszukiwania “własnych” czterech ścian.

Jakie nieruchomości są najbardziej opłacalne?

Dużą popularnością cieszą się mieszkania dwu- lub trzypokojowe. Liczni chętni zgłaszają się zarówno na wynajem całego mieszkania, jak i pojedynczych pokoi. Warto wspomnieć też kilka słów o lokalizacji. W zapomnienie odchodzą czasy, kiedy to najbardziej pożądane było mieszkanie w centrum miasta z uwagi na niewielką odległość od najważniejszych punktów.

Obecnie spora część z nas woli poświęcić więcej czasu na dojazd z zacisznej dzielnicy, lecz w zamian za to zyskać ciszę, spokój, przestrzeń i bliskość terenów zielonych. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się dziś przedmieścia.  Ogromne znaczenie ma też dostęp do tzw. przestrzeni outdoor – coraz większą uwagę zwracamy na dostęp do balkonu lub przestronnego tarasu. Jeśli dodatkowo Twoja nieruchomość gwarantuje dostęp do ogródka – jesteś na wygranej pozycji – chętnych na wynajem absolutnie nie zabraknie.

Nowe inwestycje na Wilanowie – atrakcyjne mieszkania na wyciągnięcie ręki

Mieszkania na Wilanowie cieszą się niezwykle dużą popularnością, gwarantując bliskość terenów zielonych, a także pełną swobodę i prywatność. Co więcej, zakup nieruchomości właśnie w tej części Warszawy łączy w sobie wszystko, co najlepsze – zaciszne tereny bliskie natury, a także wyjątkowo dogodny dojazd do najważniejszych punktów w mieście.

Decydując się na na nową inwestycję na Wilanowie, możesz liczyć na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań – ekologiczne materiały, zmniejszone koszty utrzymania nieruchomości dzięki przemyślanej konstrukcji, a także możliwość podjęcia decyzji, czy zależy Ci na mieszkaniu gotowym do korzystania, czy też zapragniesz urządzić swoje cztery kąty wedle własnego uznania – wówczas możesz liczyć na pełne przygotowanie go do prac wykończeniowych.

mieszkania cicha dolina

Mieszkania w Cichej Dolinie – czy warto?

Zakup domu może wydawać się dla wielu osób marzeniem dosyć odległym. Nieco łatwiej sprawa wygląda z mieszkaniami, których budowa rozwija się prężnie m.in. w Cichej Dolinie. To właśnie tutaj na nowych mieszkańców czekają 22 domy, liczące sobie 150m2 powierzchni. Każde z mieszkań ma przypisaną działkę, na której możesz zażywać relaksu w wolnych chwilach.

Rynek nieruchomości zmienił się nieco pod wpływem pandemii – nadal jednak warto inwestować we własne cztery kąty, w których można komfortowo pracować, udostępnić na wynajem lub zabezpieczyć swoje dzieci. Wybierając mieszkanie idealne dla siebie, rozważ inwestycję w Cichą Dolinę – dzielnicę, obok której trudno jest przejść obojętnie.