Domowe sposoby na pozbycie się insektów

Walka z insektami w domach to stale powracający problem szczególnie w dużych miastach bądź wsiach gdzie ryzyko wystąpienia nieproszonych gości w mieszkaniu jest niezwykle duże. Tocząc batalię z insektami można wynająć profesjonalną firmę, która zajmuje się dezynfekcją, dezynsekcją oraz deratyzacją, ale można także zdecydować się na walkę na własną rękę z wykorzystaniem domowych sposobów.

Insekty w domu – skąd się biorą?

Insekty takie jak komary, meszki czy pluskwy pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy mają bardzo dobre warunki do rozmnażania się oraz egzystencji. Pluskwy mogą występować szczególnie w wilgotnych miejscach – z tego względu warto dbać o odpowiednie uszczelnienie mieszkania bądź domu oraz prawidłową jego wentylację aby zapobiegać wilgoci. Komary, które obecnie są zmorą społeczeństwa rozprzestrzeniają się głównie latem gdzie mają sprzyjające warunki do życia. Żywią się one krwią człowieka, dlatego nieustannie można je spotkać w domowych zakamarkach.

Domowe sposoby na walkę z insektami

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można pozbyć się insektów w domu bez potrzeby wynajmowania profesjonalnych firm dezynsekcyjnych. Walcząc w domu z plagą komarów można przede wszystkim zamontować specjalistyczne siatki i moskitiery na okna oraz drzwi balkonowe. To rozwiązanie w 99% zabezpieczy mieszkanie przed przedostawaniem się owadów do wnętrza. Jak wiadomo w lecie często otwiera się okna nocą, a więc zamontowanie moskitiery wydaje się pierwszą czynnością, którą należałoby wykonać chcący chronić się przed insektami. Kolejnym sposobem na samodzielne pozbycie się insektów jest zakup roślin, które wręcz „zjadają” owady występujące w mieszkaniu. Warto także rozważyć opcję zakupu specjalnych substancji w aplikatorami, które montuje się w gniazdkach z energią elektryczną. Odstraszają one wszelkie robaki, insekty oraz owady, które mogą być utrapieniem dla domowników. Zdecydowanie obecnie najpopularniejszym sposobem jest wykorzystywanie substancji chemicznych, które zabijają wszelkie insekty. Można jednak zrezygnować z takiego sposobu walki z nimi na rzecz naturalnych metod.

Moskitiera

Walka z poszczególnymi insektami – sposoby

Mrówki jako uciążliwe owady przedostają się do mieszkania nawet przez najmniejsze szczeliny. Często może się wydawać, że mieszkanie jest idealnie uszczelnione, a jednak mrówki będą w stanie wejść do środka. W pierwszej kolejności warto zlokalizować gniazdo, z którego wychodzą. Jeżeli mrowisko zostanie odnalezione to można zalać je wrzącą wodą bądź podpalić. Pozwoli to na szybką neutralizację szkodnika. Można także rozkładać w newralgicznych miejscach sól, majeranek czy nawet lawendę, które odstraszają mrówki. Posiadając zwierzęta domowe można także spotkać się z występowaniem pcheł, które przenoszone są przez psy i koty. Jeżeli pchły dostaną się do szczelin w podłogach to należy je dokładnie odkurzyć a następnie szorować szczotką z użyciem wrzącej wody z chlorem. Ciekawostką jest fakt, że pchły nie lubią także zapachu mięty, liści paproci oraz płatków róży. Jeżeli w mieszkaniu pojawią się jedne z najgorszych insektów zwanych molami należy reagować szybko, ponieważ mogą one zniszczyć niemalże całe wyposażenie szafy. Należy dokładnie sprawdzić wszystkie półki na obecność larw tych owadów oraz natychmiastowo je usunąć. Warto także przeprasować odzież bardzo gorącym żelazkiem. Na mole odstraszająco działa także skórka z cytryny, lawenda czy nawet kawałek gazety. Karaluchy to problem, który występuje najczęściej w łazienkach hotelowych gdzie występuje duża wilgoć. Są odporne na różnego rodzaju trucizny dlatego trzeba nastawić się na bardzo długą walkę z tymi insektami. Trzeba tezzatkać wszelkie szpary, którymi karaluchy mogą przedostawać się do środka.

Profesjonalne firmy dezynsekcyjne – czy warto wybierać ich usługi?

W przypadku kiedy domownicy nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z plagą insektów takich jak karaluchy, rybiki, mole bądź komary warto zdecydować się na wybór profesjonalnej firmy dezynsekującej. Dzięki temu można mieć pewność, że usługa zostanie wykonana kompleksowo, a insekty, które występowały nie powrócą na pewno przez długi okres czasu. Warto także wiedzieć, że firmy świadczące takie usługi posiadają certyfikowane substancje, którymi zwalczają szkodniki w mieszkaniach, domach oraz lokalach usługowych.