Ile kosztuje wynajem kombajnu?

Użytkowanie maszyny rolniczej jest nie tylko dość skomplikowaną czynnością, ale także wymaga sporego doświadczenia w zawodzie. Jest to ważne, ponieważ nieprawidłowe użytkowanie pojazdu może doprowadzić do jego uszkodzenia lub przez nieprawidłową pracę np. zniszczyć zbierane plony. Często dochodzi do sytuacji, w której pojawia się potrzeba wykorzystania danego pojazdu tylko raz na jakiś czas. Nie zawsze rolnik musi posiadać pojazd na własność. Obecnie popularny stał się wynajem maszyn rolniczych w cyklach dniowych, tygodniowych oraz miesięcznych.

Jakie maszyny wykorzystywane są do prac rolniczych?

W gospodarstwach rolnych wykorzystywane są najczęściej maszyny rolnicze takie jak traktory, koparki, ciągniki, kombajny oraz przyczepy gospodarcze. To podstawowe pojazdy, które zapewniają możliwość szybkiego wykonywania prac gospodarczych. Do kierowania większością z nich należy jednak posiadać specjalistyczne uprawnienia. To ważny aspekt, ponieważ kierowanie nimi nie należy do najłatwiejszych i lepiej posiadać w tym spore doświadczenie. Wykorzystując maszyny rolnicze do pracy należy mieć także na uwadze fakt, że pracują one w niezwykle ciężkich warunkach, a niektóre z nich wykorzystywane są stosunkowo rzadko, tylko do sezonowych czynności. Na ratunek przychodzą nowoczesne rozwiązania, takie jak np. wynajem kombajnów.

Wynajem kombajnu – jak i po co?

Wynajem maszyn rolniczych, a w szczególności kombajnów stał się niezwykle popularną dziedziną wśród nieco mniej zamożnych rolników posiadających mniejsze pola uprawne. W gospodarstwach, w których wykonuje się raz na jakiś czas określoną pracę nie warto inwestować we własne pojazdy. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem nowych i profesjonalnych ciągników, traktorów oraz kombajnów. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, bo wynajem jest tańszy niż sam zakup pojazdu, ale także eliminuje problem związany z serwisem maszyny. Cała odpowiedzialność za stan techniczny pojazdu spada wówczas na właściciela wypożyczalni, który je udostępnia.

Cała procedura wynajmu jest niezwykle prosta i nie wymaga zbędnych formalności. Wystarczy podpisać umowę, wpłacić kaucję na poczet ewentualnych uszkodzeń, które mogą wystąpić w okresie wynajmu oraz odebrać pojazd z rąk właściciela. Warto jednak pamiętać, że aby kierować tego typu maszynami należy posiadać specjalistyczne uprawnienia oraz doświadczenie w tym zakresie.

Ile kosztuje wynajem kombajnu?

Wynajem kombajnu wiąże się z opłatami za samo wypożyczenie pojazdu, ale także jego zużycie paliwa czy innych podzespołów i płynów. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość użytkowania maszyny w systemie dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym. Jeśli chodzi o samą cenę, uśredniając można założyć, że koszt wypożyczenia waha się w zakresie 1000zł za dzień, 3000zł za tydzień oraz około 12000zł za miesiąc.

Nie są to małe sumy, jednakże każdy rolnik zdaje sobie sprawę z kosztów utrzymania pojazdów. Trzeba także pamiętać, aby do ceny doliczać zawsze koszty użytkowania czyt. benzyny. Ceny wynajmu mogą różnić się też znacząco od regionu, w którym kombajn będzie użytkowany oraz pory roku. Jeżeli jest to środek sezonu rolniczego to należy liczyć się z nieco wyższą ceną.

Kombajn

Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni?

Aby wynająć kombajn trzeba zgłosić się do odpowiedniego przedsiębiorstwa, które posiada takową maszynę na wynajem. Warto jednak wybierać tylko renomowane firmy, które udostępniają profesjonalne pojazdy za atrakcyjną cenę. Ważna jest także ogólna renoma wypożyczalni oraz opinie potencjalnie zadowolonych klientów. Dzięki temu można mieć pewność, że cały proces wynajmu będzie przebiegać prawidłowo z kompleksowym doradztwem oraz pomocą w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Z pewnością opłaca się wypożyczyć kombajn w przypadku chęci wykonania tylko raz na jakiś czas określonych prac rolniczych przeznaczonych dla danego rodzaju pojazdu. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić wiele pieniędzy, ale i czasu. Wynajem kombajnów stał się już na tyle popularny, że nie dziwi nikogo z branży, a nawet zachęca do zakupu maszyn i udostępniania ich dalej dla rolników. Zdecydowanie warto decydować się na wypożyczenie kombajnu z profesjonalnej firmy, ponieważ można liczyć zawsze na fachowe doradztwo oraz maszyny, które będą najnowsze technologicznie przez co praca jaką należy wykonać będzie zrealizowana w znacznie krótszym czasie.