Innowacyjne rozwiązania w dekoracji wnętrz

Kto powiedział, że kafelki w łazience muszą być takie same? Kto powiedział, że muszą być nudne, zdobione monotonnym wzornictwem i bez polotu, nie pozostawiające zbyt wiele miejsca dla wyobraźni? Otóż wcale nie musi tak być.

Od pewnego czasu coraz częściej mówi się o ciekawszych niż tradycyjne okrywanie ścian sposobach dekoracji wnętrz. W pokojach można położyć oryginalne tapety albo nawet fototapety – to jednak nie każdemu się podoba. Trudno zresztą byłoby wykleić fototapetą ścianę nad kuchenką gazową czy nad wanną, nie ryzykując konieczności remontu po kilku miesiącach.

Są jednak i inne rozwiązania, na które decyduje się coraz więcej osób. Niektóre firmy oferują nowoczesne metody druku metodą solwentową, zapewniającą większą trwałość grafiki i dokładność nawet przy bardzo dużych rozmiarach. A ponieważ druk ten da się zastosować na wielu rodzajach powierzchni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokryć ulubionymi fotografiami szkło, drewno czy inne materiały.

Panele szklane

Oczywiście może ktoś ma własny oryginalny pomysł – ukochane zdjęcie z wakacji albo ulubiony obraz, na który mógłby patrzeć zawsze. A może ktoś pragnie ozdobić kuchnię motywami kuchennymi – zdjęciami rozmaitych słodkości lub owoców. Ktoś inny, leżąc w wannie, chciałby przenieść się myślami nad morze – nic prostszego. Wystarczy wybrać zdjęcie, które chcielibyśmy wydrukować i przesłać je np. firmie Magic & Style. Tam zostanie ono przygotowane do wielkoformatowego druku.

Zaletą paneli szklanych położonych na przykład w kuchni jest – oprócz oczywistych względów estetycznych i czystej przyjemności patrzenia – łatwość czyszczenia. Po szkle zabrudzenia – woda, tłuszcz i inne kuchenne odpryski – po prostu spłyną, a pozostałe plamy bez problemu zejdą nawet przy użyciu zwykłej, zwilżonej ściereczki.

W łazience panele szklane również się sprawdzą – małą łazienkę optycznie powiększą jasne zdjęcia, na których perspektywa biegnie do środka obrazu lub przedstawiające otwarte przestrzenie. I o ileż przyjemniej będzie leżeć w wannie w pachnącej pianie ze ścianą lasu nad sobą, zamiast nudnych kafelek?