Jak dbać o włosy by były piękne i zdrowe?

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Zadbane, długie, lśniące – która z nas o takich nie marzy? Jednak by mieć naprawdę piękne włosy trzeba włożyć w to sporo wysiłku. Niepielęgnowane włosy rzadko mogą być zwieńczeniem urody. Jak zatem dbać o włosy by stały się one naszą wizytówką?

Pielęgnacja przede wszystkim

Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie. Przesuszone włosy łatwo się rozdwajają, łamią i puszą. Dla takich włosów jedynym rozwiązaniem stają się nożyczki – nie można w cudowny sposób naprawić rozdwojonego włosa, jak próbują nam wmówić w reklamach rozmaitych szamponów i odżywek. Zatem by móc cieszyć się pięknym wyglądem i gładkimi, błyszczącymi i – co ważne! – zdrowymi włosami musimy zadbać o ich nawilżenie. Obecnie na rynku znajduje się przeogromny wybór rozmaitych odżywek i masek nawilżających, a także popularnych ostatnimi czasy olejów, np. olej kokosowy, lniany czy olej z pestek malin.

Wybierz swój kolor

By pięknie wyglądać dobrze wybrać odpowiedni kolor włosów. Oferta farb do włosów jest przebogata – od lekkich szamponetek po trwałe farby koloryzujące. Same możemy wybrać ładny, naturalny kolor, by pokreślić barwę naszych włosów lub zaszaleć i wybrać całkowicie odmienny lub zwariowany kolor farby, która odmieni całkowicie nasz image.

pielęgnacja włosów

 

Fryzura dopasowana do Ciebie

Trzeba przyznać, że odpowiednia fryzura może sprawić, że całkowicie odmienimy nasz wygląd. Nie każdemu jest przecież dobrze w długich włosach. W przypadku cienkich, rzadkich włosów, warto pomyśleć o krótkiej, luźnej fryzurze, która nada naszym włosom objętości. Co jednak w przypadku gdy nie mamy pomysłu na to jaka fryzura będzie do nas pasować? Warto poradzić się fryzjera, lub najlepiej, skorzystać z porady stylisty fryzur. Dzięki pomocy specjalisty, mamy gwarancję, że fryzura, na którą się zdecydujemy będzie podkreślała naszą urodę, maskowała niedoskonałości i uwypuklała zalety. Dodatkowo mamy pewność, że u fryzjera zostaną użyte specjalistyczne kosmetyki oraz profesjonalna farba do włosów. Koniec z niedopasowaną fryzurą i wizytami u fryzjera, po których chce nam się płakać.