Jak dobrze wynająć magazyn?

Każdy kto chce wynająć odpowiedni magazyn dla swojej firmy musi zwrócić uwagę na kilka, bardzo istotnych parametrów. Musimy wiedzieć od czego zacząć. Przede wszystkim zacząć powinniśmy od znalezienie odpowiedniej dla nas lokalizacji. Ze względów logistycznych najbardziej rozsądne jest ulokowanie naszego magazynu w pobliżu naszej firmy. Tym samym nie będziemy narażać się i swoje firmy na ponoszenie dodatkowych kosztów. Koszty te związane z pewnością będą z niepotrzebnym transportem.

Wybierz idealny magazyn

Musimy również wiedzieć, że na atrakcyjność magazynów wpływa także rozwinięta infrastruktura drogowa. W odróżnieniu od innego rodzaju nieruchomości komercyjnych. Zdecydowanie najbardziej pożądane są lokalizacje przy mocno rozwiniętych infrastrukturach drogowych. Magazyn w pobliżu dróg szybkiego ruchu także jest pożądany. Zdecydowanie najwięcej pożądanych magazynów znajdziemy w okolicach Górnego Śląska, Łodzi, Wrocławia czy też Poznania. Równie istotna oraz bardzo ważna dla nas jest cena wynajmu. Oczywiście zasada jest jedna. Im niższa cena wynajmu tym dla nas lepiej. Inaczej być nie może. Umowę, którą musimy sporządzić powinna cenę wynajmu dokładnie precyzować. Jeśli chodzi o najniższe ceny wynajmu magazynów znajdziemy je tam, gdzie podaż dla magazynów oraz tego typu nieruchomości jest dość wysoka. Cena jest także zależna co to strefy w jakim dany magazyn czy też magazyny się znajdują. Pierwsza strefa to granica do 10 kilometrów od centrum miasta, druga strefa to odległość od centrum w przedziale 10-25 kilometrów. Oprócz wpływu strefy na cenę, wpływ ma także sama powierzchnia magazynu. Dlatego też konieczne jest określenie naszych potrzeb, właśnie jeśli chodzi o samą powierzchnię. Przy określeniu powierzchni musimy wiedzieć, że naszym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu oraz także efektywności pracy przy różnego rodzaju produkcjach. Musimy także jak najlepiej zagospodarować dostępną nam przestrzeń nieruchomości.

dchrs

Musimy jednak, że istnieje pewnego rodzaju zależność między ceną, a oczywiście powierzchnią. Zasada jest jedna. Im większy metraż magazynu tym cena za metr kwadratowy magazynu jest niższa. Musimy także wziąć pod uwagę bardzo ważny aspekt techniczny. Musimy się, więc upewnić jaka jest konstrukcja magazynu. Musimy wiedzieć czy jest ona w sposób wystarczający stabilna. Musi ona bowiem spełniać wszelkie zadania, które są konieczne w wykonywaniu konkretnej działalności. Możemy także poprosić o pomoc zawodowca. Zawodowiec bardzo profesjonalnym okiem oceni stan danego budynku. Wszelkie błędy oraz niedyspozycje działają na niekorzyść osoby wynajmującej. Dlatego też między innymi większą popularnością oraz powodzeniem cieszą się budynki zdecydowanie nowsze. Wykorzystanie w danych budynkach nowoczesnych rozwiązań technologicznych jest bardzo pożądane. Ważne by budynki posiadały wszelkie certyfikaty oraz także atesty. Dlatego też przed wynajęciem danego budynku powinniśmy zaznajomić się z wszelkimi czynnościami, którymi powinniśmy obowiązkowo się zająć.

Więcej na dchrs.com.pl <<<