Jak wybrać dobry catering na wesele?

Ślub to bardzo ważny dzień dla wielu osób i z pewnością para młoda chce, aby ta data została dobrze zapamiętana. Jak więc to osiągnąć? Przedstawiamy aspekty, o których warto nie zapominać.

Wybór terminu i sali na wesele

To czy zabawa po uroczystości zaślubin będzie udana zależy w dużej mierze od samych państwa młodych, a dokładnie od tego na ile przyłożyli się w organizację wesela. Im później się za to zabierze, tym impreza może okazać się gorsza. Nie zawsze tak musi być, ale niestety zazwyczaj wszystko co robi się w pośpiechu, jest robione byle jak. Organizację wesela zaczyna się od podjęcia decyzji czy aranżacją tego wydarzenia chce się zająć osobiście, czy lepiej poprosić o to jakąś wykwalifikowaną osobę. Samodzielne organizowanie jest na pewno dużo tańszym pomysłem, ale wszystkie sprawy i problemy spadają na młodych, zatrudniając konsultanta ślubnego ma się większy spokój, ale za to mniej pieniędzy w portfelu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto nad tym dłużej się zastanowić i wspólnie podjąć decyzję.

Od razu można napisać, że nie trzeba obawiać się samodzielnej organizacji wesela, ponieważ zabierając się do tego odpowiednio wcześniej, ale również pamiętając o kilku istotnych punktach, wszystko na pewno pójdzie bardzo dobrze i zabawa będzie przednia. Z konsultantem czy bez i tak najpierw trzeba wybrać odpowiednią datę. Najlepiej, aby czas między zaręczynami a ślubem wynosił od roku do półtora. Jest to wystarczająca ilość czasu na zorganizowanie wszystkiego, przedłużanie narzeczeństwa tylko po to, by wydłużyć okres przygotowań nie ma najmniejszego sensu.

Dopiero po zarezerwowaniu terminu można iść do następnego kroku, czyli dobrania sali odpowiedniej do potrzeb. Młodzi muszą sobie odpowiedzieć ilu gości są w stanie zaprosić. Właściwie to po ustaleniu daty najpierw lepiej usiąść i sprawdzić budżet. Trzeba bowiem wiedzieć na co można się pisać, a na co lepiej nie. Gdy już to zostało omówione łatwiej będzie dobrać odpowiednie pomieszczenie, ponieważ już wiadomo ile ma się pieniędzy, a co za tym idzie jest oczywiste ile osób na weselu może być.

Dylematy weselne – catering

Po dobraniu sali weselnej dobrze jest rozejrzeć się za dobrą formą cateringową. Nie chodzi oczywiście o wybieranie dań, ale zarezerwowanie cateringu na odpowiedni dzień. Menu ustalane może być na dwa miesiące przed ślubem. Jeśli już mowa o potrawach i cateringu, to przed podjęciem decyzji o tym, co będzie się chciało podać na weselny stół, dobrze jest skosztować wybranych dań. Pozwoli to lepiej ocenić co się nadaje, a czego lepiej w spisie potraw uniknąć. Zamawiając catering, dobrze jest omówić kwestię organizacyjną podawania posiłków. Jakie dania i w jakich odstępach czasu mają pojawiać się na stole. Gdy najważniejsze kwestie związane z cateringiem zostały omówione, można iść dalej, czyli do wyboru sukni ślubnej oraz obrączek.

catering Włocławek

Co warto rozważyć?

Przyszła panna młoda powinna również zatroszczyć się o swój bukiet ślubny, fryzurę na wesele oraz kosmetyczkę, która wykona profesjonalny makijaż. Kolejną istotną sprawą jest dj lub kapela, która zajmie się oprawą muzyczną. Bez niej rzecz jasna zabawy by nie było. Jest to również odpowiedni moment, by zastanowić się czy chce się skorzystać z usług fotografa – jest to droga usługa, ale dla tak miłej pamiątki chyba warto. Na chwilę przed ślubem należy potwierdzić rezerwację sali, a z firmą cateringową omówić ostatnie szczegóły. Jeśli wszystko jest w porządku, to można spać spokojnie i czekać na ten dzień.

Jak wspomniane zostało wspomniane, z pewnością każda para młoda będzie chciała sprawić, aby ich wesele nie zostało zapomniane. W tym celu pomóc mogą atrakcje dla gości, a także subtelne podarunki. Mogą być to np. krówki personalizowane, na których umieszczona zostanie data ślubu. Kolejną propozycją będą rękodzieła z gliny w postaci drobnych figurek, które mogą również być dedykowane konkretnym osobom. De facto możliwości nie brakuje, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, budżet i kwestia tematu przewodniego.