Jak zorganizować rodzinne ferie?

Chyba nie ma dziecka, które nie marzy o tym, by nadeszły już wakacje, a razem z nimi pojawiły się wyjazdy w góry, nad morze i nad jeziora. Czasem krótkie wycieczki wystarczą, czasem zaś dobrze jest posłać dziecko na cały obóz letni, na którym pobędzie trochę dłużej i wróci z nowymi doświadczeniami. Takie eksperymentowanie jest dobre, ponieważ pozwala stwierdzić naszej pociesze, co lubi najbardziej i gdzie będzie chciało wybrać się w następnym roku. Pamiętajmy o tym, że obóz zimowy czy wakacyjny może być wspaniałą nagrodą za trudy, jakie dziecko wkłada w swoją edukację. Codzienne wstawanie razem z budzikiem, uczestniczenie w ciągnących się lekcjach, odrabianie prac domowych, nauka do kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych… To wszystko jest niezmiernie męczące dla naszej latorośli, dlatego wynagródźmy wielomiesięczny trud wspaniałymi wakacjami!

Rodzinne wakacje marzeń

Jeśli nasz kilkunastolatek lubi zwierzęta, to być może obóz konny będzie dobrą propozycją na jego czas wakacyjny? Takie dopasowywanie wypoczynku zorganizowanego pod zainteresowania młodzieży i dzieci sprawi, że nasze młodsze pokolenia wyrosną na ludzi z pasjami, którzy wiedzą, czego chcą od życia. Mądrze więc decydujmy o tym, jak i gdzie wyślemy nasze dziecko. Być może standardowy obóz nad morzem dla dzieci będzie dla malucha pierwszą szkołą życia, podczas której nauczy się, że bez stałego towarzystwa rodziców również można świetnie się bawić? Czasem jeden wyjazd może sprawić, że nasze pociechy nabiorą doświadczenia potrzebnego do budowania swojej dalszej przyszłości. Pokonywanie nieśmiałości, zadzierzgnięcie nowych znajomości, poznanie nowej kultury – to wszystko stoi przed tymi, którzy pragną pojechać gdzieś na wakacje. Pamiętajmy także o starszych dzieciach. Obóz nad morzem dla młodzieży z firmy Active Camp to również świetny pomysł, choć prze niektórych uważany jest za banalny. Nic bardziej mylnego!

Jeśli nasze potomstwo nie wybrało jeszcze swoich pasji, to wysłanie go na ogólno tematyczny wyjazd pozwoli mu na poznanie nowych ludzi i poszerzenie horyzontów, na których być może pojawią się nowe fascynacje i hobby? Wykorzystajmy tę szansę i dajmy ją własnemu dziecku. Po latach na pewno podziękuje nam za to, że miało szczęśliwe dzieciństwo pełne możliwości, które pozytywnie wpłynęły na dalszą jego przyszłość. Wypoczynek zorganizowany to strzał w dziesiątkę!