Kiedy warto założyć licówki?

Chyba każdy z nas zgodzi się z tezą, że atrakcyjne zęby powinny mieć białą kolorystykę. Nie musi być to śnieżny odcień bieli, który wygląda dość nienaturalnie, ale na pewno nie powinien być to odcień zbliżony do żółtego czy szarego. W przypadku ciemniejszego koloru uzębienia większość z nas czuje się po prostu nieatrakcyjnie. Nieodpowiednie ubarwienie szkliwa jest głównym źródłem kompleksów dla wielu osób. Na szczęście obecnie można naprawdę szybko rozwiązać tego typu problemy, wybierając dla siebie jedną z wielu metod wybielania oraz wyrównywania zębów.

Dlaczego Polacy zakładają licówki?

Wśród Polaków coraz popularniejsze są tak zwane licówki, które można nałożyć praktycznie na każdy rodzaj uzębienia. Stomatolog jest w stanie w sposób idealny dostosować ich kształt do formy naturalnych zębów. Jest to bardzo istotne, ponieważ licówki nakłada się właśnie na naturalne uzębienie. Zazwyczaj ich zakładanie musi być poprzedzone oszlifowaniem, chociaż nie zawsze jest to konieczne. Taki zabieg jest potrzebny, w momencie gdy zmienione uzębienie będzie zbyt duże względem jamy ustnej, biorąc pod uwagę komfort pacjenta. Nie należy jednak obawiać się samego oszlifowania, ponieważ nie jest to bolesny zabieg. Co więcej, nie jest on także czasochłonny, dlatego można liczyć na jego szybkie zrealizowanie. Pacjenci, którzy już jakiś czas temu zdecydowali się na takie rozwiązanie, często podkreślają, że dzięki temu odzyskali radość życia, ponieważ we własnym samopoczuciu oceniali siebie jako osoby bardziej atrakcyjne. Trzeba przyznać, że piękny uśmiech rzeczywiście wpływa na naszą ogólną prezencję, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem.

Licówki

Co trzeba zrobić by założyć licówki?

Biały uśmiech tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki – lepiej zatem odłożyć wybielające pasty do zębów, które i tak nie są wystarczająco efektywne, i postawić na zabiegi z zakresu nowoczesnej stomatologii estetycznej. W dzisiejszych czasach z łatwością uda nam się znaleźć gabinet, który specjalizuje się w świadczeniu tego rodzaju usług. Można skontaktować się ze stomatologiem telefonicznie, aby upewnić się, że będzie on w stanie sprostać naszym wymogom. Warto także dowiedzieć się, ile kosztuje interesująca nas usługa. Należy przy tym zaznaczyć, że na polskim rynku działa naprawdę bardzo dużo gabinetów specjalizujących się w tej dziedzinie, wartym polecenia jest m. in. stomatolog w Szczecinie. Nagromadzenie placówek zajmujących się stomatologią estetyczną wpływa bezpośrednio na konkurencyjność w zakresie cen. Tym samym, potencjalny pacjent ma szansę skorzystać z profesjonalnego wybielania bądź z uzupełnienia braków w uzębieniu na preferencyjnych warunkach, także na płaszczyźnie finansowej.

Dlaczego warto założyć licówki?

Piękne i nowoczesne licówki to jedna z lepszych metod na zadbanie o atrakcyjny uśmiech, w którym zostaną wyrównane zęby oraz ich dotychczasowy koloryt. Dla wielu osób jest to jedyny sposób, aby pokonać kompleksy związane z aktualnym wyglądem naszego uzębienia. Warto skusić się na taką metodę, która będzie zalecana przez stomatologa prowadzącego. Oczywiście możemy także zasugerować mu, jakie mamy oczekiwania względem efektów wybranej przez nas stomatologicznej usługi, co z pewnością okaże się dla niego znamienną wskazówką.