Przyczyny alkoholizmu

Alkoholizm jest plagą XXI wieku. W pogoni za pieniądzem często miewamy problemy w pracy. Poświęcamy zbyt dużo czasu na rozwój zawodowy, a za mało na rodzinę i wychowywanie dzieci. Jest to w istocie problem młodych jak i starszych osób. Pracując w danej firmie jesteśmy pod presją czasu, przez co możemy wpaść nawet w depresję. Skutkiem takich relacji w pracy jest sięganie po alkohol w wolnym czasie, aby się 'odstresować’. Oczywiście nie możemy nazwać kogoś alkoholikiem, kto wypija symboliczną ilość alkoholu, raz w tygodniu. Jeżeli jednak dzieje się to częściej to rozpoczęcie nałogu jest jak najbardziej dobrym terminem.

Kto na tym cierpi?

Alkoholik zazwyczaj ma przekonanie, że choroba alkoholowa dotyczy tylko jego i jedynie on ponosi tego konsekwencje. Jednak rzeczywistość jest całkowicie inna. Pijąc alkohol rujnuje on życie sobie oraz swojej najbliższej rodzinie. Chory na alkoholizm najczęściej nie pracuje i jest tylko ciężarem dla rodziny. Negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne swoich najbliższych. Taka trauma może pozostać w głowie na bardzo długi czas.

Sposoby leczenia alkoholizmu

Na alkoholizm jak na każdą inną chorobę jest sposób. Leczenie alkoholizmu jest możliwe jednak tylko wtedy, gdy pacjent sam tego chce. Najważniejszy i najtrudniejszy jest pierwszy krok – uświadomienie sobie, że jest się alkoholikiem. Następnie należy wybrać odpowiednią metodę leczenia. Można wybrać detoksykację alkoholową, spotkania Anonimowych Alkoholików, hipnozę, czy wszywki alkoholowe Esperal. To ostatnie leczenie jest w istocie innowacyjnym sposobem na walkę z alkoholizmem. Lek Esperal w Warszawie wpływa na metabolizm człowieka. Jest to bezpieczny lek, ale działa w ten sposób, że trawienie alkoholu staje się o wiele bardziej bolesne.