Różnice między łóżkiem ortopedycznym a standardowym łóżkiem: co warto wiedzieć przed zakupem?

Łóżko ortopedyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn są zmuszone spędzać całe dni w pozycji leżącej. Odpowiednio dopasowany stelaż wraz z materacem, będzie służył przez długi czas, chroniąc skórę przed pojawieniem się odleżyn. Dodatkowo łóżko rehabilitacyjne ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych opiekunowi oraz zwiększa samodzielność pacjenta, który bez pomocy może ustawić je w wygodnej dla siebie pozycji. 

Osoby, które powinny zdecydować się na łóżko ortopedyczne, zastanawiają się jednak nad sensownością tego zakupu. Okazuje się jednak, że tradycyjne łóżko nie nadaje się dla pacjentów leżących. Z obawy o pojawienie się problemów z poruszaniem i samodzielnością, fizjoterapeuci zalecają zainwestować w profesjonalne łóżka ortopedyczne – zarówno do przestrzeni domowej, jak i do placówek medycznych. 

Czym wyróżniają się łóżka rehabilitacyjne? 

Łóżko ortopedyczne to jeden z rodzajów sprzętu medycznego, który często można spotkać w publicznych placówkach medycznych, szpitalach prywatnych czy nawet w domach i mieszkaniach pacjentów. Tego typu łóżko jest przeznaczone dla osób, które z powodów choroby, przebytej operacji czy wypadku, są zmuszeni do zdrowienia w pozycji leżącej. 

Łóżko rehabilitacyjne to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż tradycyjny stelaż drewniany z materacem piankowym lub sprężynowym. Wynika to z faktu, iż łóżka ortopedyczne są specjalnie przystosowane do potrzeb osób leżących oraz ich opiekunów, znacznie ułatwiając codzienną pielęgnację i odpoczynek. Zapewniają bezpieczeństwo pacjentom, którzy nie muszą się obawiać o upadek. Dodatkowo, łóżko ortopedyczne jest wyposażone w szereg udogodnień jak barierki, wyciągniki czy kółka z blokadą hamulcową, dzięki którym można je swobodnie przestawiać po pomieszczeniu – a w razie konieczności, wykorzystać do przewozu osób w szpitalach czy sanatoriach. 

łóżko

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne są również wyposażone w elektryczne sterowniki, pozwalające na unoszenie leża za pomocą pilota. Dzięki temu pacjenci mogą samodzielnie zmieniać swoją pozycję. W tradycyjnym łóżku nieustannie będą potrzebowali pomocy, a masywny stelaż uniemożliwia swobodne przestawianie. 

Profesjonalne łóżka ortopedyczne, zamówienie w sklepie internetowym ze sprzętem medycznym, polepszają komfort życia leżącego pacjenta oraz bliskich czy pielęgniarek, które będą się nim zajmować. 

Dla kogo dedykowane są łóżka ortopedyczne? 

Łóżko rehabilitacyjne jest dedykowane osobom, które zmagają się z chorobą uniemożliwiającą im samodzielne poruszanie się bądź dochodzą do siebie po operacji czy zabiegu i przez to są zmuszeni do spędzania czasu w pozycji leżącej. Z tego też powodu powinny znaleźć się w każdej sali szpitalnej, zapewniając tym samym pacjentom komfort oraz ułatwiając im codzienne funkcjonowanie. 

Przewaga łóżka ortopedycznego nad tradycyjnym jest ogromna – stąd też coraz więcej placówek medycznych decyduje się na zainwestowanie w profesjonalny sprzęt medyczny. Tego typu łóżka są wygodne, praktyczne oraz bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co ma ogromne znaczenie w przypadku miejsc, gdzie leczonych jest sporo pacjentów. 

Łóżko ortopedyczne w placówce medycznej – dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Łóżko ortopedyczne szpitalach, prywatnych placówkach medycznych, sanatoriach czy domach opieki, to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej sali i pokoju. Warto w nie zainwestować ze względu na udogodnienia i dodatkowe wyposażenie, które z pewnością ułatwi choremu codzienne funkcjonowanie, poprawiając komfort życia. 

Stolik, dodatkowy podnośnik, wieszak na kroplówkę czy barierki zabezpieczające bardzo często można zauważyć w łóżkach ortopedycznych. Stelaże są również wyposażone w możliwość sterowania pilotem – w zależności od ilości segmentów łóżka podnosić można zarówno oparcie na plecy, jak i podnóżek. 

Gdzie kupić łóżko ortopedyczne dla osoby leżącej? 

Łóżka ortopedyczne to inwestycja, którą warto przemyśleć i wybrać ofertę, która będzie odpowiadała zarówno pod względem komfortu stelaża, jak i atrakcyjnej ceny. Komfort oraz funkcjonalność to kluczowe kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę zamawiając łóżko ortopedyczne. Cena sklep internetowy również odgrywa ważną rolą – to właśnie tam można znaleźć najatrakcyjniejsze oferty. Koszt łóżka rehabilitacyjnego ze wszystkimi udogodnieniami zaczyna się już od 3 tysięcy złotych. 

Kupno łóżka ortopedycznego w profesjonalnym sklepie internetowym ze sprzętem medycznym to gwarancja jakości oraz funkcjonalności. Dodatkowo atrakcyjna cena zachęca do tego, aby zaopatrzyć swoją placówkę medyczną w najlepsze rozwiązania.