Usuwanie cellulitu dzięki zabiegowi karboksyterapii

Karboksyterapia należy do grupy najbardziej bezpiecznych i najchętniej stosowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Usuwanie cellulitu dzięki zabiegowi karboksyterapii

Karboksyterapia to jedyna metoda, która jest w stanie wpłynąć dosłownie na wszystkie czynniki, które są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Obecnie, jest to najlepszy sposób na całkowite pozbycie się uciążliwego problemu. Celem zabiegu jest poprawa mikrokrążenia oraz odżywienie tkanek. Następstwem tych procesów jest lepsza regeneracja tkanek. Dodatkowo, w wyniku tej terapii, produkowana zostaje duża ilość kolagenu, a retencja wody znacznie się poprawia. Wszystko to ma wpływ na zmniejszenie się obrzęków.

Wraz z pozbywaniem się cellulitu, karboksyterapia pozwala także na usunięcie innych problemów skóry. Rozstępy są znane każdej kobiecie i niektórym mężczyznom. Karboksyterapia pozwala pozbyć się blizn poprzez podawanie dwutlenku węgla. Zabieg ten wymaga kilku sesji, podczas których skóra regeneruje się.

Warto wspomnieć również o wiotkości skóry, która łączy się z powstawaniem cellulitu. Wiotka skóra towarzyszy procesom starzenia się. Karboksyterapia, jako niezwykle skuteczny sposób przywracania skórze zdrowego wyglądu, jest zabiegiem przywracającym jędrność skóry. Podobnie jak w przypadku usuwania cellulitu, zastosowanie karboksyterapii skutkuje zwiększeniem się produkcji elastyny i kolagenu. Zabieg ten wpływa pozytywnie na przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Ogólnie karboksyterapia jest stosowana nie tylko w celu pozbywania się problemu, jakim jest cellulitu. Jej zastosowanie rozszerza się także o usuwanie cieni pod oczami oraz stymulację porostu włosów.

Zabieg karboksyterapii polega na miejscowym, podskórnym wprowadzaniu dwutlenku węgla przy użyciu igieł. Warto pamiętać, że igły stosowane do tego zabiegu są cienkie.

Osoby, które chcą skorzystać z tego zabiegu, nie muszą martwić się o odczuwanie bólu. Metoda karboksyterapii nie jest zaliczana do bolesnych, jednak może pojawić się uczucie dyskomfortu podczas wprowadzania igły w skórę. Poziom odczuwania dyskomfortu jest jednak zależny od indywidualnego progu bólowego.

Trzeba również dodać, iż jakiekolwiek skutki uboczne/ powikłania są naprawdę niewielkie, jeśli zabieg jest przeprowadzany w sposób prawidłowy. Nie są znane poważne powikłania, jakie wiążą się z wykonywaniem tego zabiegu.

Karboksyterapia jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Warto jednak zauważyć, iż skuteczność ta może zależeć od czynników indywidualnych. Zalicza się do nich między innymi wiek, regularność wizyt oraz ewentualnych chorób i genetyki człowieka.

Oprócz względów estetycznych, karboksyterapia stosowana jest również w leczeniu chorób skóry lub w pozbywaniu się skutków choroby.

Zalety zabiegu usuwania cellulitu

Pierwszą i najbardziej znaną zaletą, z której wręcz słynie karboksyterapia, jest jej wysoka skuteczność. Jest to bezpieczny sposób, dzięki któremu usuwanie cellulitu jest tak powszechnie przeprowadzane. Co ważne – zabiegi karboksyterapii wcale nie są drogie. Każda kobieta (i nie tylko), która ma problem z odsłanianiem nóg/brzucha w lecie i ma z tego powodu kompleksy, może zdecydować się na ten zabieg.

Usuwanie cellulitu jest zbiegiem, który odbywa się szczególnie często. Cellulit jest problemem, z którym borykają się głównie kobiety. Właściwości dwutlenku węgla i jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest powszechnie znane. Warto zdecydować się na ten zabieg, jeśli zależy nam na poprawie wyglądu i samopoczucia.

Profesjonalne usuwanie cellulitu odbywa się w Centrum Depilacji Laserowej Top Laser w Koszalinie.