Zespół czy wodzirej?

Okres wiosenno-letni charakteryzuje się wzmożoną ilością zawieranych związków małżeńskich. Spowodowane jest to najprawdopodobniej aurą jaka charakteryzuje te dwie pory roku. Każdy przecież chce mieć cudowną pogodę na swoim ślubie i weselu. W momencie podjęcia decyzji o zawarciu małżeństwa w głowie młodych pojawi się najprawdopodobniej problem czy lepiej, aby był wodzirej (lub dj) na weselu czy raczej zespół? Weselna oprawa muzyczna jest niezwykle ważna, dlatego wybór jest dość trudny.

Wady i zalety – kogo warto wybrać?

Obie propozycje mają zarówno plusy, jak i minusy. Wodzirej/dj na wesele na pewno spodoba się w większym stopniu osobom, których słuch muzyczny nie zawodzi i są bardzo wyczulone na wszelkie nieczystości w czasie śpiewu. Osoby mniej wybredne pod względem talentu na pewno zadowolą się kapelą. Nie należy jednak generalizować. Nie każdy zespół ślubny musi być mizerny, tak samo nie każdy wodzirej/dj musi być rewelacyjnie utalentowany i bardzo zaangażowany w to co robi. Prawdą jednak jest, że w ostatnich latach pojawiła się pewna moda na zapraszanie na wesela wodzireja czy dj’a. Można zatem odnieść wrażenie, że powoli odchodzi w zapomnienie era zespołów weselnych. To skutkuje tym, że robi się większe zapotrzebowanie na konferansjerów i didżejów, a to z kolei prowadzi do zwiększonej rywalizacji na rynku. Oczywiście są tego plusy; jednym z nich są konkurencyjne ceny, bo bycie dobrym to jedno, a bycie tanim to drugie.

Zaproś DJ na wesele

Czy wynajęcia wodzireja to duży koszt?

Wszystko ma swoją cenę, ale młoda para, dopiero co wchodząca na drogę samodzielnego życia nie zawsze może sobie pozwolić na zbyt wygórowany wydatek związany z wodzirejem czy dj’em na wesele. I tu znowu nie ma co uogólniać, ponieważ są też pary wychodzące z założenia, że bądź co bądź ślub bierze się raz na całe życie (a przynajmniej kiedyś tak było), więc na weselu nie ma co oszczędzać. I tym sposobem goście są udziałem przyjęcia weselnego rodem z bajki. Wszystko musi być idealne, więc i konferansjer takim musi być. A co wówczas, jeśli młodym nie marzy się ani didżej, ani też wodzirej? Nie zależy im także na wymyślnych zabawach, tylko chcieliby pobawić się przy rubasznych przebojach wykonywanych na żywo? I z tym nie będzie najmniejszego problemu.

Popularność weselnych kapel być może nieznacznie spadła, ale na rynku w dalszym ciągu jest dość bogata oferta zespołów oferujących swoje usługi. Naprawdę jest w czym przebierać, zwłaszcza że od czasu pojawienia trendu korzystania z usług konferansjerów i dj’ów na zabawie weselnej, zespoły starają się dorównywać im kroku. Jeśli szukamy DJ’a musimy wybrać takiego, który naprawdę potrafi rozruszać tłumy – warto zwrócić uwagę na tę personę – DJ Darek to wodzirej o niebanalnym stylu. Przeglądając oferty różnorakich kapel zaobserwować można obfitszą listę wykonywanych przez nich utworów. Kiedyś jednym z głównych minusów muzyki wykonywanej na żywo był dość ubogi repertuar, obecnie zaczyna to się zmieniać, dlatego na współczesnych weselach można usłyszeć coś więcej niż wszystkim znany przebój grupy Bayer Full „Majteczki w kropeczki”, czy Boys’ów „Jesteś szalona”. Panująca moda na korzystanie z usług wodzireja/dj’a na weselu zaktywizowała trochę branżę związaną z oprawą muzyczną wesel i dzięki temu młodzi mają w czym przebierać.