4 najlepsze miasta do kupna mieszkania

Decydując się na wzięcie kredytu na kupno mieszkania, często zastanawiamy się w jakim mieście chcemy zamieszkać. Nierzadko podejmujemy decyzję w oparciu o ceny nieruchomości w konkretnym miejscu, a dopiero później zastanawiamy się, czy uda się znaleźć odpowiednią pracę, czy jesteśmy na tyle mobilni, a może po prostu zachwyciło nas miasto.

Wybór najlepszego miasta, w którym można kupić mieszkanie wcale nie jest taki prosty. O wiele łatwiej jest podjąć decyzję, kiedy wiemy, że mamy zapewnioną pracę, niedaleko mieszkają bliscy. Gorzej, kiedy mamy dowolność w podjęciu decyzji. Na co zwrócić uwagę? W jakim mieście najlepiej kupić mieszkanie?

Szczecin –miasteczko bez turystów

W ostatnich latach Szczecin staje się jednym z popularniejszych miast, w którym warto kupić mieszkanie. Przemawia za tym nie tylko fakt, że jest położone na północy Polski, ale przede wszystkim to, że nie jest przepełnione wczasowiczami i turystami w sezonie letnim. Jednocześnie znajduje się na tyle bliskogranicy, że bez problemu można znaleźć dobrą pracę poza granicami Polski.

Za kupnem mieszkania w Szczecinie przemawia również zróżnicowana infrastruktura, ciekawe budownictwo i relatywnie niskie ceny mieszkań. Tańsze są również koszty utrzymania, w porównaniu do wielkich polskich miast czy innych nadmorskich miasteczek. Ponadto znacznie bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług biura nieruchomości Szczecin, które z pewnością pomoże w znalezieniu odpowiedniego lokum, a także sprawdzi potencjalne oferty pod kątem standardów i uczciwości sprzedającego.

Wrocław – miasto w sercu Dolnego Śląska

Nie ulega wątpliwości, że rynek nieruchomości we Wrocławiu nie należy do najtańszych. Ale inne zalety, jak na przykład piękne miasto, cudowne zabytki i mnóstwo innych atrakcji na Dolnym Śląsku sprawiają, że Wrocław jest jednym z najlepszych miast do kupna mieszkania. Warto także zwrócić uwagę na to, że we Wrocławiu na jednego mieszkańca przypada większy metraż powierzchniowy – znacznie wyższy niż w Warszawie.

Niejednokrotnie podkreśla się również, że to po prostu miasto lepiej skomunikowane, z przyszłością dla wszystkich pracujących w branży IT.

Kraków – miasto o pięknej architekturze

Kraków od zawsze był niezwykle atrakcyjnym miejscem do kupienia mieszkania i zamieszkania. Aktualnie ceny mieszkań na sprzedaż w Krakowie stoją niżej niż kiedykolwiek i znaczenie bardziej opłaca się zainwestować w nieruchomość na własność. Z racji tego, że Kraków to jeden z największych ośrodków akademickich, to ceny mieszkań na wynajem idą sporo w górę. Więc jeśli nie mieszkanie dla siebie, to może warto skorzystać w usług biura nieruchomości i kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych.

Wszystko jednak zależy od dzielnicy Krakowa – jeśli nie planujemy mieszkać w centrum, dawna stolica wydaje się jednym z lepszych miast do kupna mieszkania.

Szczecin

Poznań – najlepsze miasto do zamieszkania?

Rozważając, w którym mieście warto kupić mieszkanie, rzadko bierzemy pod uwagę Poznań. Szkoda, ponieważ miasto ma ogromny potencjał nie tylko pod względem mieszkalnym, turystycznym, a przede wszystkim jako nowe centrum pracy – szczególnie dla młodych ludzi. Dodatkowo sporo niższe ceny nieruchomości, w przeciwieństwie do największych polskich miast przemawiają na korzyść inwestycji w Poznaniu.

Najlepsze miasta do kupna mieszkania

Teoretycznie mieszkanie można kupić w każdym polskim mieście. Wszystko zależy od indywidualnych poglądów oraz potrzeb. Warto jednak tę sprawę przemyśleć, zwłaszcza, że kredyt hipoteczny nierzadko jest zawierany na całe życie. W celu ułatwienia sobie decyzji dobrze jest skontaktować się z biurem nieruchomości ze Szczecina, którego przedstawiciele z pewnościądoradzą.