Cechy charakterystyczne serii 7 deutz fahr

Marka Deutz Fahr posiada wiele różnych rodzajów maszyn rolniczych oraz ciągników, które nadają się nawet do najtrudniejszych prac w gospodarstwach rolnych.

Warto wiedzieć, która z serii ciągników będzie najlepsza dla danego odbiorcy oraz czym wyróżniają się poszczególne modele pojazdów rolniczych. Seria 7 linii Deutz Fahr to jedna z najbardziej charakterystycznych, która sygnowana jest logiem tej marki.

Seria 7 marki Deutz Fahr – podstawowe informacje

Ciągniki wywodzące się z serii 7 marki Deutz Fahr są opracowywane przez najlepszych inżynierów tak aby nadawały się one do pracy w dużych gospodarstwach rolnych. Wyróżniają się one szczególnie wysoką mocą, która sięga aż ponad 200 koni mechanicznych. Warto zwrócić uwagę także na podstawowe wyposażenie tych ciągników, ponieważ montowane są w nich przestronne kabiny zwane MaxiVision 2. Oprócz bardzo dobrej widoczności z kabiny oraz wygody, pojazdy rolnicze serii 7 są także wyposażone w duże, kolorowe i dotykowe ekrany, za pośrednictwem których można sterować wszystkimi funkcjami począwszy od klimatyzacji, a kończąc na rozruchu silnika.

Nowoczesne traktory posiadają także adaptacyjne zawieszenie, którego ustawienia mogą być stale personalizowane przez użytkownika tak aby zapewnić jak największy komfort pracy. Atutem tych maszyn jest także zastosowanie nowoczesnych hamulców tarczowych znajdujących się na przedniej osi. Pojazdy z tej serii wyposażone są także w pięć zaworów hydraulicznych, dzięki którym udźwig zwiększył się aż do 10 000 kg na tylny podnośnik. Istotna jest także stylistyka serii 7, która znacznie odbiega od pozostałych linii Deutz Fahr.

Seria 7 – dla kogo będzie najlepsza?

Ciągniki z serii 7 idealnie nadają się do pracy w dużych gospodarstwach rolnych, które zajmują się produkcją zbóż na skalę masową. Są to przedsiębiorstwa, które nastawione są na szybkie zbiory plonów oraz zarobek z tym związany.

Traktory serii 7 ze względu na swoją niezawodność, pozwolą zachować ciągłość prac w gospodarstwie oraz zapewnią jak największy komfort pracy dla rolników. Dla przedsiębiorców idealnym rozwiązaniem będzie wybór tej linii, ponieważ sprawdzi się ona nawet w najcięższych warunkach. Warto także wspomnieć, że marka Deutz Fahr daje możliwość szybkiego zakupu części zamiennych do ciągników za pośrednictwem renomowanych sklepów internetowych.

Części do ciągników serii 7

Części do ciągników serii 7 – gdzie kupić?

Eksploatując maszyny rolnicze należy pamiętać o okresowych wymianach filtrów oraz olejów. W tym celu należy zaopatrzyć się w profesjonalne przyrządy oraz dedykowane części dla danego modelu ciągnika rolniczego lub innego pojazdu. Sklepy internetowe oferują szeroką gamę produktów, która dopasowana jest do danego modelu maszyny. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony towar będzie zgodny ze specyfikacją producenta oraz wymiany eksploatacyjne będą przebiegać prawidłowo.

Dokonując zakupów w sklepie internetowym, który posiada części dedykowane do maszyn linii Deutz Fahr, każdorazowo otrzymuje się gwarancję bezpośrednio od producenta. Ważnym aspektem jest także fachowe doradztwo, na które można liczyć podczas zakupów internetowych. Specjaliści nie tylko dołożą wszelkich starań aby zrealizować zamówienie jak najszybciej, ale także dzięki kompleksowej wiedzy pomogą dobrać odpowiednie części dla danego modelu traktora.

Jak dbać o maszyny rolnicze?

Posiadając szereg maszyn, które umożliwiają pracę w gospodarstwie rolnym, należy pamiętać także o ich prawidłowym serwisie podczas naturalnej eksploatacji. Producent najczęściej zaleca wymianę wszystkich filtrów oraz płynów przy określonym przebiegu bądź po upływie danej ilości roboczogodzin. Należy pilnować, aby te wymiany były przeprowadzane na czas, ponieważ tylko wtedy można uniknąć nieprzewidzianych awarii sprzętu.

Dodatkowo – warto dbać każdorazowo o czystość sprzętu po pracy, ponieważ zalegający brud może doprowadzić do uszkodzenia różnego rodzaju czujników, siłowników bądź nawet samego silnika. Bardzo ważne jest także odpowiednie zaopatrzenie się w części zamienne, które są oryginalne i dopasowane do danego modelu pojazdu rolniczego. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie prace związane z serwisowaniem maszyn będą przebiegać prawidłowo i bez zbędnych komplikacji. Oczywiste jest, że prawidłowa praca ciągników w gospodarstwie to większy dochód i lepsza ciągłość prac związanych z uprawą zbóż i tym podobnych.

Części do maszyn Deutz Fahr Serii 7 można dostać w sklepie internetowym: https://www.dojczfar.pl/seria-7