Czy jazda na rowerze obciąża kręgosłup i jak się ma do tego poziomy rower trójkołowy?

Mówi się, że sport to zdrowie. Jedną z najczęściej wybieranych dyscyplin jest między innymi jazda na rowerze, która pozwala na aktywność fizyczną w towarzystwie znajomych i to na świeżym powietrzu. Niestety nie każdemu jazda na rowerze odpowiada. Problematyczna okazuje się przede wszystkim dla osób, które mają problemu z kręgosłupem. Jak jazda na rowerze wpływa na kręgosłup oraz czy rozwiązaniem tego  problemu może być innowacyjny rower poziomy? Na czym polega wyjątkowość rowerów trójkołowych i czy warto w nie inwestować?

Nadmierne obciążenie pleców w pracy, w aucie i na klasycznym rowerze

Wydawać by się mogło, że praca biurowa jest wygodna i nie obciąża mocno stawów. Nowoczesne, dobrze wyprofilowane krzesła zdają się zapewniać wysoki komfort pracy przez cały dzień. W rzeczywistości jednak siedzący tryb pracy wcale nie jest dla nas zdrowy. Cały dzień spędzony na siedząco mocno obciąża plecy i prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Jednym z nich może być na przykład ruchomy dysk, który przy nieodpowiednim ruchu z łatwością wysunie się ze swojego miejsca, sprawiając ogromny ból. Dlatego też bardzo istotne jest, aby w ciągu dnia pracy regularnie wstawać i nieco się poruszać. Ponadto warto zwracać uwagę na krzesło biurowe i pozycję przy biurku. Bardzo istotna jest również aktywność fizyczna po pracy, która pozwoli nieco wzmocnić mięśnie kręgosłupa w okolicach lędźwiowych.

Dolne partie kręgosłupa narażone są na urazy i choroby nie tylko w trakcie siedzenia w pracy, ale również w czasie jazdy samochodem, gdzie nogi muszą pracować, przez co jeszcze bardziej obciążony zostaje odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W przypadku odczuwania bólu w dolnym odcinku pleców bardzo negatywny wpływ może mieć również… jazda na rowerze dwukołowym. Klasyczne jednoślady bardzo mocno obciążają odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W trakcie jazdy na kręgi od L1 do L5, a w szczególności na L5, oddziałuje siła o nacisku nawet do 450 kg. Ten ogromny wysiłek może sprawiać, że dół kręgosłupa będzie o wiele bardziej podatny na urazy, a sama jazda na rowerze szybko przestanie być przyjemnością, a stanie się jedynie przyczyną urazów i bólu.

ból pleców

Trójkołowy rower elektryczny – wyjątkowy środek transportu dla każdego

Jeśli jesteś fanem jazdy na rowerze, to wcale nie musisz rezygnować z tej przyjemności z powodu problemów z plecami. Wystarczy przesiąść się na innowacyjny rower trójkołowy. Ten nowoczesny produkt, to alternatywa dla klasycznego roweru, która doskonale sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które mają problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa i nie chcą go dodatkowo obciążać podczas jazdy. Na elektrycznym rowerze poziomym trójkołowy poruszasz się w pozycji pół leżącej, dzięki czemu można się odprężyć i naprawdę zrelaksować. Taka jazda dodatkowo znacznie mniej obciąża plecy, siła nacisku jest nawet dziesięć razy mniejsza niż w przypadku jednośladu! Rower trójkołowy jest bardzo stabilny, prosty w obsłudze oraz może być użytkowany na zróżnicowanym terenie, co podnosi jego funkcjonalność.

Decydując się na zakup trójkołowego, elektrycznego roweru poziomego, warto wybrać sprawdzonego producenta, który zajmuje się tworzeniem alternatyw dla klasycznych rowerów z pasji i posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Dobra jakość poszczególnych elementów zapewni Ci pojazd na długie lata oraz wysoki komfort jazdy. Dobrym rozwiązaniem jest postawić na sprawdzony produkt wysokiej jakości, aby mieć pewność, że trójkołowy rower jest doskonale wyważony i wyprofilowany, i na pewno przyniesie ulgę dla Twoich pleców podczas jazdy.