Dlaczego warto wybrać przedszkole prywatne?

Przedszkole jest niesamowicie ważnym etapem w życiu dziecka. Jest to jego pierwszy większy kontakt z nauką, większą grupą rówieśniczą, a czasem nawet obcymi dorosłymi. Dzieci w wieku od czterech do sześciu lat przeżywają najszybszy rozwój, dlatego rodzice powinni wtedy wyjątkowo zadbać o edukację malucha. Dlaczego warto posłać dzieci do przedszkola i jak wybrać najlepszą opcję?

Dlaczego przedszkole jest ważne dla rozwoju dziecka?

Fakt, że dziecko niesamowicie korzysta na uczęszczaniu do przedszkola, jest oczywisty. Przede wszystkim małe dziecko najczęściej przebywa z mamą i jest od niej w dużej mierze uzależnione. Zwykle maluch spędza czas także z tatą, babcią, rodzeństwem, czyli ogólnie najbliższymi członkami rodziny. Przez to nie jest przyzwyczajone do przebywania z innymi dziećmi, zwłaszcza w dużej grupie. Pamiętajmy, że w przedszkolu znajdują się dzieci z różnymi charakterami i upodobaniami — dzięki przebywaniu w grupie przedszkolnej, kilkulatek uczy się empatii i postaw społecznych, a także tolerancji, asertywności, oraz samodzielności.

Przedszkole doskonale przygotowuje też do szkoły, bo dzięki takiemu przygotowaniu adaptacja szkolna przychodzi dużo szybciej niż u dzieci, które nie korzystały z edukacji przedszkolnej. Ponadto pobyt w przedszkolu bardzo korzystnie wpływa na rozwój wszystkich umiejętności. Maluch, który systematycznie uczęszcza do tej placówki, bierze udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela i pedagogów. Na licznych i różnorodnych zajęciach może rozwijać się ruchowo, matematycznie, muzycznie, plastycznie, a także językowych, co jest niezwykle przydatne w dzisiejszym świecie.

Dlaczego lepiej zdecydować się na przedszkole prywatne?

Najważniejszą i główną różnicą między przedszkolami prywatnymi a państwowymi jest liczebność grup. Zbyt duża liczba dzieci w grupie, czy klasie jest to sporym problemem we wszystkich placówkach publicznych. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że każde dziecko uczy się w trochę innym tempie i do każdego z nich trzeba podejść indywidualnie. Dlatego im mniejsza grupa, tym większa uwaga nauczyciela skupiona jest na dziecku. To ogromnie wpływa na bezpieczeństwo i odpowiedzialną opiekę nad maluchami. Nad mniejszą grupą dzieci łatwiej jest zapanować, a także zadbać o potrzeby przedszkolaka.

Kolejną niezwykle ważną kwestią, którą powinniśmy rozważyć, wybierając przedszkole dla naszego dziecka, jest jakość zajęć dodatkowych. W prywatnych przedszkolach poziom nauczania jest dużo wyższy, a także jego forma jest o wiele atrakcyjniejsza dla dziecka. Do wyboru mamy więc przedszkola oferujące zajęcia artystyczne, sportowe, językowe, muzyczne, a także odpowiednią opiekę psychologiczną, co niezwykle ważne dla kształtowania młodej psychiki oraz zajęcia logopedyczne. Dzięki szerokiej ofercie zajęć dodatkowych dzieci mogą swoje talenty, odkrywać pasje, integrować się z rówieśnikami nauczyć się kreatywnego myślenia.

Podsumowując, wybierając dla dziecka edukację przedszkolną, warto zdecydować się na przedszkole prywatne. Placówki niepubliczne takie, jak Mundo Marino, gwarantują nie tylko bezpieczeństwo dziecka, przebywającego w przedszkolu, ale także jego harmonijny rozwój, odpowiednią opiekę, a także radość. Nauka przez zabawę to główne motto tego miejsca.

Warto dodać, że językowe przedszkole doskonale przygotowuje dziecko do nauk języków obcych, co znacząco może wpłynąć na przyszłość malucha, jego karierę naukową, pracę, a nawet światopogląd. Nowoczesne i przyjazne podejście do nauki sprawia, że nasza pociecha w przyszłości będzie bardziej zainteresowana zdobywaniem wyższych wyników w szkole, uczenia się nowych rzeczy, a także szybciej odnajdzie się wśród rówieśników i zyska przyjaciół. To wszystko sprawia, że maluch ma dobry start w przyszłość, a także większe szanse na bycie spełnionym, szczęśliwym człowiekiem — a to właśnie na tym zależy każdemu rodzicowi.