Gdzie na majówkę?

Weekend majowy to idealna okazja do wypoczynku. Jedni spędzają ten czas na działce w towarzystwie znajomych, grillując i biesiadując. Inni wolną wsiąść w auto i wolne dni przeznaczyć na krótki wyjazd. Kierunek, który wtedy obierają z reguły nie jest przypadkowy.

Z racji tego, że majówkę spędzić można nad jeziorem, nad morzem lub w górach – opcji jest naprawdę sporo. Jeśli weźmie się pod uwagę rozwiązania takie, jak agroturystyki wszelkiego rodzaju czy miejscowości uzdrowiskowe wybór staje się jeszcze bardziej urozmaicony.

Zalety pobytu w miejscowości uzdrowiskowej

Wolne dni spędzone nad morzem czy w górach przepełnione są spacerami, wypoczynkiem na plaży lub wędrowaniem po górach. Co jednak do zaoferowania mają wspomniane miejscowości uzdrowiskowe? Co sprawia, że urlop w nich wybiera coraz więcej osób?
Przede wszystkim należy odróżnić miejsce tego typu od klasycznego sanatorium. Bo choć wiele osób myli te pojęcia, tak naprawdę ich znaczenie jest całkowicie różne. Sanatorium co do zasady, to po prostu budynek. Jako placówka lecznicza, zapewnia swoim gościom pomoc w rehabilitacjach lub wsparcie we wzmocnieniu osiągniętych już efektów leczenia. Z kolei miejscowość uzdrowiskowa, to taka która zapewnia przyjezdnym specyficzne, nigdzie indziej niespotykane atrakcje. Zazwyczaj są to wody termalne, a także oferty ośrodków proponujących hydroterapię, masaże czy kinezyterapię.
W zależności od wybranego miejsca dostępne są również inne rozrywki. Przykładem miejscowości, w której na pewno nie będziemy się nudzić jest Kudowa Zdrój. To uzdrowiskowe miasto położone w województwie dolnośląskim słynie bowiem z przepięknych widoków i rozległych skał, po których oczywiście można wędrować.


Kierunek Kudowa – Zdrój

W centralnej części miasta znajduje się Park Zdrojowy, na którego terenie wybudowano sanatoria. To jednak nie wszystko. Na obszarze parku znajduje się jeszcze Teatr Zdrojowy, a także Pijalnia Wód. Kudowskie wody lecznicze dzielą się bowiem na typ Śniadecki oraz Marchlewski. Ten pierwszy wskazany jest przy anemii, ogólnym osłabieniu lub przewlekłym stanie zapalnym nerek. Z kolei drugi przy niedoczynności tarczycy, otyłości i chorobach przemiany materii.
Turyści, którzy stawiają na piesze wycieczki powinni udać się też w Błędne Skały, które znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Skalny labirynt, który został wyrzeźbiony w piaskowcach dzięki wodzie i wietrze, robi ogromne wrażenie! Kaplica czaszek lub Szklak Ginących Zawodów, to kolejne punkty na liście miejsc do zobaczenia.

Majówka w Kudowie-Zdroju i zakwaterowanie

Jako że zwiedzanie i aktywny wypoczynek, to nie wszystko – dobrze jest odpowiednio wcześniej zadbać też o lokum. Gdy nie zależy nam na placówce uzdrowiskowej, możemy zdecydować się na nocleg w komfortowym kurorcie. W Kudowie Zdrój wyjątkową atmosferę wypoczynku zapewni z całą pewnością Kurort Agnes Willa Sanssouci – Dauc. Ten położony w sercu miasta obiekt zapewnia zresztą specjalną ofertę majówkową.