Jak dobrać biżuterię do okazji?

Każda kobieta stara się, by niezależnie od okoliczności prezentować się jak najlepiej. Odpowiednio dobrany stój sprawia bowiem, że jej samopoczucie staje się lepsze, a pewność siebie wzrasta. By wszystko było dopięte na ostatni guzik, skupienie się na stroju to jednak stanowczo za mało. Liczy się też przecież fryzura, zadbane paznokcie, no i oczywiście – efektowne dodatki. A nic tak nie ubiera kobiety, jak biżuteria! Z jej wyborem nie powinniśmy się jednak spieszyć. Nie warto też zakładać codziennie tej samej pary kolczyków czy tego samego naszyjnika. Dlaczego? Bo różne ozdobny pasują do różnych stylizacji!
Wybór odpowiedniej biżuterii zależeć powinien od wielu czynników, ale przede wszystkim od kreacji, którą aktualnie na sobie mamy. A ta jak wiadomo zależy od okoliczności. Inaczej przecież ubieramy się pracy, inaczej na spotkanie ze znajomymi, a inaczej na ważne uroczystości. W zależności od tego, gdzie się wybieramy zakładamy jeansy, sukienkę lub nawet spodnie i marynarkę.

Dobór biżuterii do okazji i kreacji

Jeśli wybieramy się na elegancką uroczystość, wesele lub okolicznościowe przyjęcie – biżuteria powinna być efektowna. Mogą być to długie, wiszące kolczyki, kolia lub zestaw bransoletek. Jeśli przyjęcie jest kameralne lepiej postawić na dość subtelne dodatki. Jeśli natomiast jest to huczna zabawa, warto wybrać dość masywne, niekiedy nawet ciężkie ozdoby.
Praca, biuro lub służbowy wyjazd wymaga z kolei biżuterii nieco bardziej minimalistycznej. Drobne perełki, kolczyki wkrętki i delikatne łańcuszki – wybór jest całkiem spory! Wszystko zależy od naszego gustu i rodzaju obowiązków służbowych. Ważnym jest jednak, by dodatki nie były przytłaczające i zbyt wyzywające. Oficjalne wyjścia wymuszają na nas bowiem pewne ograniczenia w tej kwestii.

naszyjnik z pereł
Zaszaleć możemy z kolei, gdy szykujemy się na randkę lub wyjście z przyjaciółmi. Kolczyki Boho, dodatki w kształcie liści, serduszek czy gwiazdek – tu wszystko jest dozwolone. Co więcej, tego rodzaju ozdoby idealnie wręcz pasują zarówno do jeansów i podkoszulka, jak i nieco bardziej casualowych stylizacji. W takich okolicznościach postawić więc możemy na biżuterię oryginalną, odważną, a nawet dość śmieszną!

Gdzie kupować odpowiednią dla siebie biżuterię?

Jak już zostało powiedziane – dobranie odpowiedniej biżuterii zależy od stylizacji. A ta z kolei zależy od okoliczności! Inny rodzaj dodatków powinno zakładać się na oficjalne wyjścia, a inny na co dzień. Z kolei jeszcze inne kolczyki lub naszyjniki wybiera się do pracy.
Warto zatem, by każda kobieta miała możliwość wyboru poszczególnych dodatków. Oczywistym jest jednak, że biżuteria wykonana ze złota czy srebra, to niemały wydatek. Gdy chcemy mieć wybór i dysponować różnymi zestawami ulubionych dodatków, nie musimy wydawać jednak całego majątku. Wystarczy kompletować poszczególne rodzaje sztucznej biżuterii. Nie dość, że wyglądem przypomina ona tą prawdziwą, to jeszcze wyróżnia się o wiele niższymi cenami! Co więcej, jej szeroki wybór pozwala na zamówienie modelu w stu procentach odpowiadającego naszym wymaganiom i potrzebom.