Jak najprościej się rozwieść?

Gdy bierzesz rozwód

Sprawy rozwodowe bywają bardzo trudnym przeżyciem już choćby ze względu na dramatyczną sytuację, jaką jest rozpad małżeństwa. Przyczyny tego stanu bywają różne, rzadko jednak – jeśli w ogóle – nie są związane z jakimiś przykrymi życiowymi wydarzeniami, które zaważyły na decyzji o rozstaniu. Sprawy tego typu wiążą się także z wieloma prawnymi zawiłościami, których nie można zostawić samych sobie. W takim momencie najlepiej sprawdzi się profesjonalny prawnik. Dobra kancelaria doskonale zadba o nasze interesy, więc nie trzeba się martwić o jakieś niedopatrzenie z naszej strony, o co dość łatwo w trudnym czasie separacji. Rozwody to jedne z częstszych spraw na wokandach polskich sądów. Często odbywają się one w momencie, gdy małżeństwo ma wspólne dzieci, dom, jakiś nagromadzony majątek – nagle trzeba wszystko rozdzielić, ustalić prawa do opieki nad dziećmi, system alimentów, podział obowiązków i tak dalej. Nie jest to proste, dlatego pomoc prawnika jest w tym wypadku nieoceniona.

prawnik2Ważne jest to, by dostosować swoje oczekiwania do możliwości, jakie można wynegocjować i ostatecznie zapewnić. Czasami strony chcą zbyt wiele, co niepotrzebnie wydłuża postępowanie rozwodowe. Adwokat czy radca prawny będą z pewnością starali się uświadomić klientowi, co może osiągnąć, a co stracić, wybierając ugodę czy bardziej polubowne rozwiązania, a w jakich kwestiach nie należy jednak odpuszczać. Decyzja zawsze należy do klienta, jednak rada w tym wypadku jest poparta doświadczeniem i dystansem, jaki profesjonalny prawnik powinien zachowywać wobec prowadzonych spraw.

Podział obowiązków

Rozwód to bardzo delikatna sprawa, także pod względem prawnym. Jeśli później nie chcemy żałować, warto zaangażować profesjonalną kancelarię prawną, która spełni wszelkie nasze oczekiwania. Wielu prawników zajmuje się prawem cywilnym, specjalizując się w prawie rodzinnym i opiekuńczym, w szczególności rozwodami, kwestiami alimentów itd. Wybierając ich oferty stawiamy na doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw, być może znacznie trudniejszych. Jedną z najtrudniejszych kwestii jest zazwyczaj podział opieki nad dziećmi. Warto w tych sprawach polegać na profesjonalistach, którzy pozwolą nam szybko uporać się z naszym problemem i rozpocząć nowy etap w naszym życiu, nieobarczony ciężarem niezałatwionych spraw. Profesjonalny adwokat okaże wyrozumiałość wobec trudności, ale również będzie potrafił zdobyć się na stanowczość, która może zdecydować o szybszym zakończeniu postępowania.


Kancelaria prawna Minkus świadczy pomoc prawną w zakresie rozwodów oraz innych spraw związanych z prawem rodzinnym.