Jak szybko posprzątać po psie?

Obowiązki właścicieli psów

Są osoby, które od dziecka marzyły o tym, by mieć własnego psa, ale są też tacy, którzy czworonogów wręcz nie znoszą, często przy tym po prostu się ich bojąc lub brzydząc. Te dwie skrajne postawy od lat powodują konflikt zwolenników i przeciwników psów. Już nie chodzi tylko i wyłącznie o sprzątanie po psie, chociaż jest to jeden z punktów zapalnych tej niezgody. Na tej płaszczyźnie w ogóle często dochodzi do starć. nie tylko obywateli między sobą, ale też między właścicielami pupili a strażnikami miejskimi, którzy dbają między innymi o czystość miast. Przykre jest, że niektórzy właściciele nie czują po prostu w obowiązku sprzątania po czworonogu pomimo tego, że kosze na psie odchody są wszechobecne. Odpowiedzi w stylu nie wiem gdzie miałem wyrzucać są po prostu słabe (szczególnie że na blogu http://psipakiet.pl/blog/gdzie-wyrzucac-psie-kupy-odchody/ znajdziemy odpowiedź na to pytanie). A jeśli nie wszech to przynajmniej bardzo obecne i dostępne. Argument zatem, że nie wiadomo gdzie wyrzucać psie kupy stracił na swojej mocy. W każdym bowiem parku znajduje się wiele pojemników na psie odchody.

Sprzątanie zmorą właścicieli psów

Dlaczego właściciele nie chcą sprzątać? Powodów jest wiele i każdy posiadacz psa ma swój. I to niestety konflikt zwolenników i przeciwników czworonogów pogłębia, ponieważ osoby nie posiadające własnego pupila irytuje fakt (i trudno im się dziwić) wszechobecnych psich kup. Jednak nie tylko na tym szczeblu dochodzi do zgrzytów. Innym powodem jest puszczanie , bardzo często psa bez smyczy i bez kagańca. Pomimo tego, że trzymanie czworonoga na smyczy jest obowiązkiem prawnym (tak ja zresztą sprzątanie po pupilu). Mimo wszystko wielu właścicieli nic sobie z tego przepisu nie robi. Tłumaczą tylko się, ze jego pies to akurat jest bardzo łagodny i w zasadzie to jest jak owieczka, tylko zamiast trawy je mięso. Obcy ludzie tego jednak nie wiedzą i dlatego widok biegającego psa wolno, bez smyczy oraz kagańca wzbudza pewien dyskomfort wśród innych spacerujących osób. Pies to jednak zawsze pies i nigdy nie wiadomo co wpadnie mu do głowy. Skutki takiego zachowania bywają bardzo często opłakane. tak jak wyrzucanie psich kup do specjalnych pojemników na odchody powinno być naturalnym odruchem właścicieli, tak samo powinno być z prowadzeniem zwierzęcia na smyczy.

huskyNawet jeśli jest się posiadaczem przemiłego psiaka, to jednak trzeba zawsze pamiętać, że na spacerze nie będzie się samemu i na pewno mijane osoby nie zastanawiają się czy pies jest miły czy nie, Naturalne jest to, że odczuwają pewien stopień lęku przed potencjalnym atakiem, takiego zwierzęcia biegającego bez zabezpieczenia. Co gorsza czasem są przypadki, gdy nie dość, że pies jest bez smyczy i kagańca, to jeszcze właściciela nie widać nigdzie w pobliżu. Dbając o komfort psychiczny innych osób, właściciel pa powinien zawsze trzymać go na uwięzi. Ze zwykłej ludzkiej życzliwości. Pozostaje mieć nadzieję, że poprzez różnorodne kampanie o charakterze edukacyjnym pomoże w zmianie świadomości, przynajmniej niektórych posiadaczy psów i zaczną poczuwać się do obowiązków związanych z psem. Nim niewątpliwie jest sprzątanie po psie i prowadzenie swojego pupila na smyczy. Niezależnie od tego czy spaceruje się po lesie, czy parku.

Więcej na ten temat tutaj <<