Jak wybrać najlepsze worki na psie odchody?

Zdawałoby się, że wybór najlepszych worków na psie odchody nie powinien dostarczać szczególnych trudności. Okazuje się jednak, że worek workowi nierówny, i możemy je łatwo dobrać do swoich preferencji. Dostępne są worki zapachowe, biodegradowalne, a także worki łączące w sobie obie te cechy. Czym jeszcze powinien odznaczać się dobrej jakości woreczek na psie odchody? Sprawdźmy to!

Na co zwracać uwagę przy wyborze worków na psie odchody?

Wyróżniamy 5 czynników, które warto brać pod uwagę, gdy wybieramy odpowiednie worki na ekskrementy naszych czworonogów. Są to:

  • Zapach. Na niektórych nie robi wrażenia, inni nie są w stanie go znieść (tym bardziej posprzątać po psie). Dlatego też warto wiedzieć, że jeśli należysz do tej drugiej grupy, to z pomocą przychodzi Ci taki produkt, jak zapachowe woreczki na psie odchody. Mogą one pachnieć np. lawendą lub innym dowolnie dobranym zapachem. Sprzątanie po czworonogu nie powinno być już więcej uciążliwe.
  • Rozmiar. Rozmiar woreczka na psie odchody swoją wielkością przypomina niewielką reklamówkę. Jest to o wiele wygodniejsze, niż gdybyśmy mieli pakować psie ekskrementy do typowego worka na śmieci. Specjalną psią reklamówkę zakładamy na rękę lewą stroną na wierzch, zbieramy odchody i zamykamy woreczek. Trawnik znów jest czysty zaledwie w ciągu kilkunastu sekund. Woreczek zmieści zarówno odchody mniejszego psa, jak i większego. Wyróżniamy także oczywiście worki w rozmiarze 35 L do pojemnika zbiorczego. Ma on te same cechy, co woreczek wykorzystywany bezpośrednio do sprzątania odchodów. Czyli jest wytrzymały i biodegradowalny.
  • worki na psie odchodyWytrzymałość. Wbrew możliwym obawom, jesteśmy zabezpieczeni, jeśli chodzi o rozerwanie się woreczka. Nie ulega on zniszczeniu tak łatwo i nie narazi właściciela na bliższy kontakt z ekskrementami, niżby sobie życzył. Zatem woreczki na dłoń i niech psie odchody nie będą nam straszne.
  • Cena. Cena nie powinna przerażać, zwłaszcza, że woreczki są pakowane w ilościach pozwalających na korzystanie przez dłuższy czas. Na Allegro znaleźć można pakiet 200 woreczków już od 25 złotych. Warto oczywiście sprawdzać także inne miejsca, porównywać ceny w sklepach stacjonarnych i internetowych, uwzględniać koszty przesyłki oraz jakość. 
  • Biodegradowalność. Wiele osób może stwierdzić, że nie będzie zaopatrywać się w specjalne woreczki, kiedy w domu jest pełno plastikowych woreczków, które „trzeba zużyć”. Jest to ogromny błąd, dlatego, że rozkładają się one zbyt długo, by można było stwierdzić, że jest to rozwiązanie proekologiczne. Tymczasem specjalne psie worki mogą rozłożyć się już nawet w ciągu 45 dni. Powodem tak szybkiego procesu rozkładu jest zastosowanie w produkcji kukurydzy zamiast tworzyw sztucznych. Dlatego też, jeśli dobro natury rzeczywiście leży Ci na sercu, koniecznie zaopatrz się w psie torebki. Ciekawą ofertę tego typu woreczków na psie kupy znajdziesz u producenta Psi Pakiet.

Czy wstydzimy się sprzątać po naszych psach?

Sytuacja jest właściwie taka sama, jak z ogólnym śmieceniem – wielu z nas nie wstyd naśmiecić, lecz krępujemy się te śmieci zbierać. Tymczasem powinno być całkowicie odwrotnie. Pora, byśmy uwierzyli wreszcie w to, że to nie tylko od służb porządkowych zależy, czy tereny rekreacyjne i inne miejsca, które odwiedzamy, będą przyjemne dla oka i czyste, lecz także i od nas – korzystających. Dlatego też obecnie mamy nie tylko czas, lecz i stosowne pomoce ku temu, by definitywnie zmienić nawyki i nie tylko zadbać o czystość w otoczeniu, lecz i zaoszczędzić innym przykrej niespodzianki pod butem.