Jak wygląda montaż siatki leśnej

Na co należy zwrócić uwagę montując siatkę leśną?

Choć siatka leśna wydaje się łatwa w montażu, nie oznacza to, że można zadanie takie lekceważyć i wykonywać je niedbale. Montaż siatki leśnej jest inny, niż montaż pozostałych tego rodzaju ogrodzeń. Jej prawidłowe założenie ma jednak ogromne znaczenie.

Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas montażu, to między innymi odpowiednie słupki, ich osadzenie w ziemi, wymierzenie terenu do odgrodzenia, przygotowanie miejsca, no i oczywiście prawidłowy montaż. Słupki zazwyczaj dzielą się bowiem na metalowe i drewniane. Od nas i naszych oczekiwań zależy na które się zdecydujemy.

Gdy jednak podejmiemy konkretną decyzję, cała reszta będzie już właśnie od niej zależeć. Ale do rzeczy…

Jak wygląda montaż siatki leśnej?

By móc założyć siatkę leśną w pierwszej kolejności należy zamontować wspomniane już słupki. W lesie można zdecydować się zarówno na słupki metalowe, jak i takie, których używa się do klasycznej siatki ogrodzeniowej. Te pierwsze wiążą się oczywiście z nieco większymi kosztami, niż drugie. Gdy mamy dość spory budżet, oczywiście możemy postawić właśnie na nie. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić, musimy zdecydować się na inne rozwiązanie. Słupki drewniane, jako alternatywa dla metalowych dostępne są jako stemple lub stricte słupy. Są też oczywiście znacznie tańsze.

Bez względu na rodzaj powyższych, należy wszystkie je wkopać w ziemię. Jako, że podtrzymują całość konstrukcji, powinny znajdować się w niej na głębokości mniej więcej 50 centymetrów. Dobrze jest też dodatkowo wzmocnić miejsce w którym są wkopane. Jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko, słupki trzeba wkopać jeszcze głębiej – na głębokość nawet 80 centymetrów.

Sam montaż siatki leśnej jest nieco inny, niż montaż standardowej siatki ogrodzeniowej. Takową trzeba bowiem naciągać już w trakcie zakładania. Gdy korzystamy ze słupków metalowych mocować możemy ją cienkimi drutami. Gdy jednak używamy słupków drewnianych pomocne mogą okazać się gwoździe wygięte w literę U.

Prawidłowo założona siatka tego rodzaju sprawdzi się zresztą nie tylko na terenach leśnych. To funkcjonalne rozwiązanie posłuży też, jako tymczasowe ogrodzenie na budowach, terenach rolnych i wielu, wielu innych. Zasadniczą kwestią jest tu jednak jej odpowiednie zamontowanie. Wszystko musi odbyć się z jak najwyższą starannością. W przeciwnym razie nowo założonym ogrodzeniem nie będziemy cieszyć się zbyt długo.

Zamówienie siatki leśnej – gdzie dokonać?

Zamówienia siatki leśnej najlepiej dokonać u sprawdzonego producenta ogrodzeń tego rodzaju. Tylko taki wybór da nam świadomość tego, że produkt spełni nasze oczekiwania w stu procentach.

Firma Ogrodzenia Leśne – Małgorzata Klejna, prowadząca stronę internetową ogrodzenialesne.pl funkcjonuje na polskim rynku od 2000 roku. Mimo wielu lat prowadzenia działalności, ceny tej firmy nie uległy zmianie, a wręcz przeciwnie! Dziś są najniższymi. Atrakcyjne ceny i wyprzedaże tyczą się też opisywanych siatek leśnych. Gdy nie do końca wiemy na co się zdecydować, przedsiębiorstwo posłuży nam profesjonalną radą, dostosuje się do naszych oczekiwań i stworzy dla nas produkt szyty na miarę. O doświadczeniu i wiedzy firmy poświadczyć może współpraca z licznymi nadleśnictwami, zakładami usług leśnych, gospodarstwami ekologicznymi i rolnymi, a także z sadownikami i hodowcami różnego rodzaju.

Proponowana oferta tyczy się przede wszystkim szerokiego asortymentu siatki ogrodzeniowej z zastosowaniem w trakcie ogradzania pastwisk, łąk i sadów, zabezpieczenia terenów budowlanych, ogradzania dla hodowców, a także ochrony upraw przed zwierzętami.