Jak zagęścić naturalne włosy?

Niemal każda z nas marzy o pięknych naturalnych włosach. Bujne fryzury modelek z czasopism przykuwają wzrok, jednak wydają się nam nieosiągalne. Wystarczy jednak kilka prostych sposobów, by nasze włosy wyglądały na zdrowe i gęste. Oto kilka z nich.

Proste metody zagęszczania włosów

Wybór metody w dużej mierze zależy od kondycji skóry głowy i włosów. Jeśli nie mamy z nią problemu, możemy zastosować domowe sposoby w postaci różnego rodzaju maseczek własnej produkcji. Przepisy znaleźć można na dedykowanych włosom stronach internetowych lub w książkach poświęconych tematyce pielęgnacji. Dostarczą nam one należytej wiedzy odnośnie tego, jak pielęgnować określony rodzaj włosa.

Proces zagęszczania włosów powinien rozpocząć się od zdobycia wiedzy na temat tego, jaka jest przyczyna naszego problemu ze zbyt rzadkimi włosami. Winna może być nie tylko niewłaściwa pielęgnacja, ale także złe odżywianie, choroby skórne lub po prostu… geny. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Dobrze dobrana fryzura czyni cuda

Nie od dzisiaj wiadomo, że mała zmiana potrafi przynieść wielki efekt. Przyjrzyjmy się temu, jak wygląda na co dzień nasza fryzura. Jeśli uważasz, że nie wyglądasz w niej korzystnie, może warto zmienić uczesanie? Spróbuj wprowadzić do swojego codziennego upięcia choćby lekkie natapirowanie włosów. Wypróbuj tę metodę i przekonaj się, czy jest ona dla Ciebie satysfakcjonująca. Możesz także udać się do zaufanej fryzjerki i poprosić o warstwowe strzyżenie włosów, gdyż nadaje ono objętości każdej fryzurze.

Suplementy diety i odżywki skuteczną pomocą

Czasem oprócz zmiany fryzury trzeba także uzupełnić niedobór witamin. Ważna dla włosów jest np. witamina B5 – znana także jako kwas pantotenowy, witamina H – nazywana biotyną, a także kwas foliowy. Składniki te stymulują nasz organizm i pobudzają rozwój komórek, a także uaktywniają proces porostu włosów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na witaminy B6, B12, A, C i E. Ich najważniejszym zadaniem jest zahamowanie wypadania włosów, które również przyczynia się do przerzedzenia fryzury.

A co z doczepianymi pasmami?

wlosy clip inDoczepiane pasma to świetne rozwiązanie praktycznie na każdą okazję. Możesz wspomóc się nimi jedynie okazyjnie lub korzystać z nich na co dzień. Założenie doczepki jest bardzo proste: do swoich naturalnych pasm dopinasz od spodu dodatkowe pasma za pomocą specjalnych wsuwek i… gotowe. Odpowiednio upinając włosy, możesz całkowicie zasłonić miejsce doczepu.

Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem są gotowe doczepiane kucyki, które dopina się do kucyka naturalnego, a miejsce doczepienia zakrywa okręconym wokół gumki kosmykiem. Dzięki wykonaniu niezwykle prostego zabiegu doczepiania włosów uzyskać możesz spektakularne efekty. Co więcej, nie trzeba w tym celu iść do fryzjera lub narażać się na wysokie koszty specjalistycznych zabiegów.

Czy gęste włosy osiągalne są dla wszystkich?

Tak, istnieje wiele sposobów, dzięki którym gęste włosy może mieć każda kobieta. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to dobór właściwej metody działania z przerzedzonymi włosami. Czasem konieczna jest kuracja, czasem wystarczy delikatna zmiana w uczesaniu, a czasem można pokusić się o doczepiane włosy. Zawsze jednak istnieje rozwiązanie, które może pomóc w uzyskaniu wymarzonej fryzury.