Jaką księgową wybrać?

Prowadzenie księgowości nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Szczególnie, że większość z nas ma nawet problemy z matematyką na podstawowym poziomie nie mówiąc o bardziej skomplikowanej rachunkowości. Dlatego rozliczanie PITów czy podatków chętnie przekazujemy do wykonania ludziom, którzy na tym się znają – w tym przypadku jest to najczęściej księgowa. Księgowa to już zawód – instytucja. W języku potocznym słyszymy często sformułowania typu: „muszę poradzić się mojej księgowej” albo „okej, ale musi na to zerknąć moja księgowa”. To wyraża duże zaufanie i przedstawia księgową jako osobę wszystkowiedzącą, która na pewno zna odpowiedź na pytania na jakie my nie znamy.

Rachunkowość dla każdego

Zwracając się zatem do biura rachunkowego musimy być świadomi, że pracują tu ludzie kompetentni tj. tacy dla których nasza sprawa wydaje się być łatwa. Dla nas te wszystkie bilanse, słupki czy podatki mogą wydać się bardzo skomplikowane jednak dla wprawnego biura rachunkowego to kwestia kilku chwila zanim się z tym uporają. Dodatkowo zlecając takim firmom nasze sprawy mamy pewność dobrze wykonanych rozliczeń co pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności spowodowanych pomyłkami. Nikt z nas nie ma przecież przyjemności z tłumaczenia się przed Urzędem Skarbowym.

usługi księgowe dla firm warszawa

Dlatego wybierając usługi biura księgowego zdawajmy się na doświadczenie. Dobrze wykształcona kadra nie tylko wykona bezbłędnie nasze polecenia ale będzie także ręczyła za ich poprawność do da nam spokojną głowę. Oczywiście w niektórych sprawach nie musimy od razu kierować się do biura rachunkowego ale jeśli posiadamy własną firmę to wydaje się być jak najlepszym rozwiązaniem. W przypadku kiedy nie mam zbyt dużo pracy związanej z księgowością warto przekazać ja firmie zewnętrznej zamiast zatrudniać na etat własną księgową. W ten sposób z pewnością zaoszczędzimy pieniądze. Pozostaje jeszcze jeden sposób załatwiania spraw księgowych – na własną rękę. Usługi księgowe załatwiane w ten sposób polecamy tylko i wyłącznie ludziom, którzy znają się na tyle na rachunkowości, że nie boją się przykrych konsekwencji wynikających z nieprawidłowego prowadzenia księgowości.

Przed wyborem biura księgowego należy wybrać program do fakturowania, najlepiej w formie online, tak by biuro rachunkowe miało także wejście do programu. Funckję taką daje Melpe – fakturowanie online, program umożliwiający przekazanie dostępu do danej firmy innym użytkownikom.