Mezoterapia igłowa i korzyści z zabiegu

Mezoterapia igłowa jest dziś coraz częściej wykonywanym zabiegiem. Można go odbyć w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz w salonach kosmetycznych. Dzięki efektom i korzyściom, jakie niesie za sobą mezoterapia igłowa, zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Istnieją trzy rodzaje wykonywania zabiegu jakim jest mezoterapia – igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa. Klienci najczęściej decydują się na wykonanie mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Mezoterapia jest zabiegiem, podczas którego w głębokie warstwy skóry zostają wstrzyknięte substancje odżywcze, regenerujące oraz lecznicze. Igła wbijana jest na głębokość od 2 do 3 mm. Odstępy, w jakich wykonuje się wstrzyknięcia, mogą wynosić od 5 do 10 mm. Substancje, jakie wstrzykuje się pod skórę, są bardzo różne – mieszankę taką nazywa się koktajlem do mezoterapii.

zabieg na zmarszczki w Koszalinie

Mezoterpia igłowa – zabieg na twarz i całe ciało

Miejsca, w których przeprowadza się mezoterapię, to między innymi skóra twarzy, głowy, szyi oraz dekoltu. Są to miejsca najbardziej podatne na powstawanie zmarszczek lub przebarwień. Jednak oprócz tego, zabiegi wykonuje się również na skórze takich miejsc jak brzuch, uda, popularne boczki, ramiona i inne. Wszystko jest bowiem zależne od wskazań do mezoterapii oraz od potrzeb pacjenta. Otóż, wskazaniami do wykonania zabiegu, mogą być:

  • Cellulit i rozstępy,
  • Zmarszczki i zwiotczała skóra,
  • Przebarwienia na skórze,
  • Zasinienia pod oczami,
  • Trądzik oraz blizny,
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej w jednym miejscu,
  • Wypadanie włosów i łysienie.

Dla kogo jest mezoterapia?

Każdy, kto boryka się chociażby z jednym z powyżej wymienionych problemów, może wybrać się na taki zabieg. Mezoterapia jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Powyższe wskazania są więc idealnym powodem do skorzystania z zabiegu. Warto jednak pamiętać, iż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają nas z odbycia takiego zabiegu. Do podstawowych przeciwwskazań należą: ciąża i okres karmienia piersią, alergia na niektóre składniki z koktajlu, choroby nowotworowe, grzybicze lub wirusowe choroby skóry oraz choroby autoimmunologiczne.

mezoterapia na poprawę kondycji skóry w Koszalinie

Bezpieczny zabieg mezoterapii na poprawę kondycji skóry

Ze względu na różne części ciała, w jakich mona odbyć mezoterapię igłową, możemy często uczęszczać na zabiegi. Pozbycie się zmarszczek i przebarwień na skórze twarzy to nie wszystko. Wielu z nas może chcieć usunąć również cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Dość częstym powodem, z jakiego wybieramy zabieg mezoterapii igłowej, jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie. Warto zapoznać się z przebiegiem, efektami oraz zasadami zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa.

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje nam dziś bowiem coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy poprawić swój wygląd i stan skóry. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykorzystującym nowoczesne technologie, dlatego decydując się na niego należy udać się do wykwalifikowanego specjalisty. Aby zabieg był nieinwazyjny należy się wybrać do kosmetologa, który ma odpowiednią wiedzę i szeroki zakres wiedzy w tym zakresie. W salonie medycyny estetycznej w Koszalinie i innych miastach można zyskać pewność, że pod opieką specjalistów zabieg będzie całkowicie bezpieczny.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej 

Wiele jest korzyści, jakie wiążą się z regularnym odbywaniem zabiegów. Warto zapoznać się z efektami, jakie można uzyskać po mezoterapii. Otóż, najważniejszym z nich, jest odzyskanie zdrowego i młodego wyglądu skóry. Należy jednak dodać, że zabiegi należy powtarzać co kilka – kilkanaście tygodni. Pierwsze efekty możemy zobaczyć już pomiędzy 5 a 10 zabiegiem. Aby utrzymać młody i zdrowy wygląd skóry, należy regularnie odbywać tego typu zabiegi.
Cały zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Wbijanie igieł w skórę twarzy może bowiem powodować dyskomfort i ból. Pacjent nie będzie odczuwał bólu dzięki znieczuleniu – po wykonaniu mezoterapii igłowej, mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki. Znikają one jednak dość szybko.